Економіка

Покращилась ситуація щодо попиту: оцінка бізнесу за вересень

Український бізнес у вересні значно покращив очікування та планує зростання виробництва у майбутньому. Про це йдеться у щомісячному опитуванні підприємств, яке провів Інститут економічних досліджень та політичних консультацій.

Хоча підприємцям стало легше прогнозувати свою діяльність на наступні 3 місяці, проте зросла невизначеність щодо довгострокової перспективи.

Частка підприємств, що планують зростання виробництва, збільшилася, натомість відсоток тих, хто планує його зменшення, залишився майже без змін.

Крім того, зросла частка підприємств, які працюють майже з таким самим завантаженням виробничих потужностей, як було до 24 лютого 2022 року. Також покращилась ситуація щодо попиту. Зокрема, темпи зменшення продажів та нових замовлень скоротилися.

Водночас у прогнозах щодо збільшення кількості працюючих бізнес демонструє обережність. У майбутньому керівники підприємств не очікують на зростання зайнятості, проте рідше прогнозують зменшення чисельності працівників.

“Темпи падіння зайнятості суттєво знизилися. Підприємства не хочуть звільнень, однак не можуть наймати новий персонал. Бізнес не відчуває ані нестачі кваліфікованих працівників, ані аж такої великої потреби в них”, – розповіла виконавчий директор ІЕД Оксана Кузяків.

Найбільшими перешкодами у вересні бізнес традиційно назвав зростання цін на сировину та матеріали, складнощі з перевезенням сировини або товарів територією України та нестачу оборотних коштів.

Також результати опитування показали, що експортна діяльність продовжує відновлюватися, а серед експортерів зростає оптимізм щодо майбутнього.

Головними проблемами для експортерів у вересні були черги на західних кордонах України, неможливість експорту морем та складні митні формальності.

ПІДПИСУЙСЯ НА НАШ TELEGRAM І БУДЬ В КУРСІ ПОСТІЙНО!

Календар

Жовтень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031