прожитковий мінімум
Україна

У Раді назвали офіційний прожитковий мінімум неадекватним реальному

Механізм прожиткового мінімуму в Україні не є адекватним і потребує диференціації з урахуванням різних верств населення, як це є в Європі, де поняття абсолютної та відносної бідності різняться.

Такі висновки зробили депутати під час слухань комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів.

Депутати дійшли висновку, що існуючий прожитковий мінімум та принцип його нарахування не відповідає реальному прожитковому мінімуму.

У документі сказано, що в Європейському союзі бідними вважають осіб, дохід яких становить менше 50-60% від середнього показника рівня доходів населення по країні. Методика обчислення доходу передбачає включення до розрахунку всіх соціальних виплат. Скільки людей живе за межею відносної бідності в Україні – достеменно невідомо.

Водночас, згідно з методикою оцінки бідності, межа монетарної бідності в Україні – це рівень доходу (витрат), нижчий від якого є неможливим задоволення особою основних потреб. І вартість значення кордону монетарна бідність є основою віднесення особистості до категорії бідних.

«Методика оцінки бідності включає підрахунок доходів і витрат, але не встановлює співвідношення з прожитковим мінімумом. Фактично, правова сутність поняття «межа монетарної бідності» зводиться до практичного аспекту – застосування показників бідності у забезпеченні адресної соціальної підтримки найбідніших верств населення. Чіткий логічний зв’язок між межа монетарної бідності та прожитковий мінімум відсутня», – йдеться у підсумкових висновках протоколу.

ПІДПИСУЙСЯ НА НАШ TELEGRAM І БУДЬ В КУРСІ ПОСТІЙНО!

Консультация специалиста

Календар

Май 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031