Налоги
Податки

Уряд повертає довоєнний стан системи оподаткування бізнесу

На сайті Верховної ради зареєстровано урядовий проєкт закону «Про внесення змін до Податкового кодексу та інших законів щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» № 8401.

Про це розповіла в телеграм-каналі ексголова податкового комітету ВР Ніна Южаніна.

За словами Южаніної, ухвалення цього законопроєкту є однією з вимог МВФ у рамках Меморандуму нової Моніторингової програми для України.

Законопроєктом вносяться зміни до Податкового кодексу України та низки законів, якими передбачено з 1 липня 2023 року скасування дії окремих норм законодавчих актів, запроваджених на період до припинення або скасування воєнного стану на території України.

Зокрема:

  • скасовується можливість для ФОП та юросіб бути платниками єдиного податку ІІІ групи із застосуванням ставки у розмірі 2% від суми доходу;
  • скасовується можливість для ФОП — платників єдиного податку І та ІІ групи не сплачувати єдиний податок;
  • відновлюється проведення документальних перевірок;
  • відновлюється перебіг строків, визначених податковим законодавством;
  • відновлюються штрафні санкції за порушення податкового законодавства;
  • відновлюються штрафні санкції за порушення правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування;
  • відновлюються штрафні санкції за порушення порядку використання РРО/ПРРО.

Це кроки у фіскальній політиці, які влада України зобов’язана виконати в рамках Меморандуму про економічну та фінансову політику від 8 грудня 2022 року та впровадження заходів, реалізація яких сприятиме збільшенню податкових надходжень у 2023 році, зазначила Южаніна.

Нагадаємо, Кабмін схвалив законопроєкт, який передбачає скасування з 1 липня пільгової системи оподаткування для малого бізнесу, яка дозволяє сплачувати лише 2% від доходу.

ПІДПИСУЙСЯ НА НАШ TELEGRAM І БУДЬ В КУРСІ ПОСТІЙНО!

Консультация специалиста

Календар

Май 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031