В Україні дослідили якість палива на АЗС
Транспорт

В Україні дослідили якість палива на АЗС: де краще заправитися

В Україні покращала ситуація з якістю палива. Причиною є припинення роботи багатьох так званих міні-НПЗ через руйнування виробництв та проблеми з логістикою. Водночас «бодягою» торгують здебільшого регіональні заправки.

Про це повідомляє Інститут споживчих експертиз, що проаналізував проби палива з українських АЗС.

Аналітики вивчили октанове число, вміст сірки, ароматичних вуглеводнів та бензолу в пальному на різних заправках. Результати поділили на три групи залежно від якості.

До зеленої групи потрапили АЗС, які за результатами експертиз торгують пальним, відповідним нормам Євро-5. Сюди увійшло рекордно велику за останні роки кількість мереж — 9: WOG, Socar, ОККО, KLO, Prime, Avantage 7, Chipo, ZOG та «Овіс». Показники у бензинів цих заправок виявилися значно вищими за вимоги ДСТУ.

У синю зону потрапила група заправок, переважно так званих лоукостерів. Це мережі, які зазвичай продають паливо дешевше за лідерів ринку – BVS, Marshall, Amic, Shell, Neftek, Parallel. Їхні показники відповідають стандарту, але близькі до граничних норм.

У червоній зоні цього разу – переважно АЗС малих регіональних мереж та одиничних заправок, які торгують у невеликих містах та селищах. Це Dnipro Oil Group, «Крафт» та LN Energy, а також відомі великі мережі ANP та «Авіас». Аналіз експертів показав, що вказані мережі торгують «саморобним паливом, яке виробляється в кустарних умовах». Дослідження показало перевищення деяких норм у десятки разів, що загрожує серйозними поломками автомобіля.

«Тому автомобілістам з невеликих міст та селищ експерти рекомендують проїхати зайвих кілька кілометрів до великої заправки, щоб не потрапити в халепу», — підсумували в інституті.

ПІДПИСУЙСЯ НА НАШ TELEGRAM І БУДЬ В КУРСІ ПОСТІЙНО!

Консультация специалиста

Календар

Апрель 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930