Зеленський назвав умову відновлення транзиту російських добрив аміакопроводом «Тольяті-Одеса» – повернення українських військовополонених.
«Я проти постачання аміаку з Російської Федерації через нашу територію. Я зробив би це тільки в обмін на наших полонених. Саме це я запропонував ООН», – повідомив пан в інтерв’ю Reuters.
ООН у свою чергу запропонувала, щоб газоподібний аміак, що належить російському виробнику добрив «Уралхім», перекачувався трубопроводом до кордону з Україною, де його купуватиме трейдер Trammo, що базується в США.
Аміакопровід Тольятті—Одеса може транспортувати до 2,5 млн. тонн аміаку на рік з російського Поволжя до українського чорноморського порту Південний, розташованого поряд з Одесою.
Український президент заявив, що під час контрнаступу в Харківській області було взято в полон сотні російських військовослужбовців. Однак, за словами Зеленського, Росія тримає в полоні більше українських солдатів, ніж Україна-російських.
Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш вважає, що експорт російського аміаку через аміакопровод з Тольятті (РФ) до Одеси сприятиме збереженню “зернової угоди”, яку РФ загрожує розірвати.