10 квітня в Одесі традиційно вшановують памʼять містян, які звільняли місто-герой від нацистської навали. Сьогодні, у 80-ту річницю, десятки містян поклали квіти до однойменної стели та згадали усіх полеглих хвилиною мовчання.
Вже третій рік наша країна перебуває у стані повномасштабної війни з Російською Федерацією. Через постійні загрози з боку ворога масові заходи у ювілейну річницю визволення міста не проводили. Небайдужі одесити лише вшанували памʼять цього дня квітами біля стели 10 квітня.
«Сьогодні дуже важливий день для нашого міста, коли його звільнили від нацистських загарбників. Зараз, на жаль, ми бачимо тих, хто продовжує справу нацистів. Те ж саме роблять росіяни, руйнуючи життя та міста українців. Тільки це сьогодні відбувається більш потужними бомбами та ракетами. Але ми переможемо, бо на нашому боці правда», — наголосив мер Одеси Геннадій Труханов.
Протягом усієї ночі та ранку нові агресори по-особливому «вітали» місто з ювілеєм. Проте тривоги та обстріли не стали перепоною для одеситів охочих віддати данину пам’яті загиблим.
«Цей день є дуже важливим для всіх одеситів. Ми прийшли сюди вшанувати пам’ять загиблих, котрі захищали наше місто. Тож для нас це дуже важливе свято. Ми повинні пам’ятати, шанувати тих людей, які дали нам життя, і те, що ми ще живемо«, — сказала одеситка Наталя Орловська.
Також жінку підтримав й інший одесит, для якого День звільнення Одеси — особисте свято. Адже його дідусь приймав у цьому участь та переможною колоною зайшов у складі морських піхотинців.
«Цього дня звільнили Одесу від німецько-фашистських загарбників. Це свято велике. Не лише для міста, а й для нас, мешканців цього міста. Ми пам’ятаємо цей день та знаємо, що наші діди визволяли, загинули за визволення. І вшанувати пам’ять наших предків, як то кажуть, це свята справа», — додав Іван Андрійович.
На памʼяті багатьох одеситів сьогодні у родині були люди, які воювали або допомагали фронту у тилу. Адже саме це було складовою перемоги над потужним ворогом.
«Моя мама на передову тягала снаряди у ящиках для учасників бойових дій. Я вважаю, що це велике свято для одеситів», — зазначила Людмила.
За словами мера, сьогодні у місті залишилися в живих лише троє ветеранів Другої Світової війни, з яких лише один, хто звільняв Одесу. Це Ахлупін Євгеній Семенович. Він хлопцем у свої майже чотирнадцять вже брав участь у партизанському русі, а з 1943 року юнак працював в одеському підпіллі, був розвідником у партизанській патріотичній групі.
«Ми памʼятаємо про усіх, хто боровся за свободу у ті важкі часи. Місто надає адресну допомогу кожному з них не лише на свята, а й впродовж усього року», — підсумував міський голова.
Довідка ДО
Варто наголосити, що вшанування ювілейної річниці проходить з урахуванням усіх безпекових заходів. Біля стели чергують поліцейські задля уникнення сутичок та провокацій. Також було опубліковано перелік найближчих укриттів, до яких необхідно направитися у разі оголошення повітряної тривоги.
Небезпека у місті присутня й досі, адже ворог продовжує атакувати Одесу ракетами та запускати розвідувальні дрони. Але попри це на вулицях можна зустріти людей зі скромними букетами нарцисів та тюльпанів, з якими вони йдуть вшановувати героїзм та памʼять про подвиг кожного, хто віддав своє життя за мирне майбутнє. І сучасне покоління має не впустити його та не дати окупувати себе новому ворогу, з яким 80 років тому пліч-о-пліч звільняли Одесу.
День освобождения Одессы от фашистских захватчиков под звуки взрывов (фото)
10 апреля в Одессе традиционно чтят память горожан, освобождавших город-герой от нацистского нашествия. Сегодня, в 80-ю годовщину, десятки горожан возложили цветы к одноименной потолке и вспомнили всех павших минутой молчания.
Уже третий год наша страна находится в полномасштабной войне с Российской Федерацией. Из-за постоянных угроз со стороны врага массовые мероприятия в юбилейную годовщину освобождения города не проводились. Неравнодушные одесситы почтили память этого дня цветами у стелы 10 апреля.
«Сегодня очень важный день для нашего города, когда его освободили от нацистских захватчиков. Сейчас, к сожалению, мы видим тех, кто продолжает дело нацистов. То же самое делают россияне, разрушая жизнь и города украинцев. Только это сегодня происходит более мощными бомбами и ракетами. Но мы победим, потому что на нашей стороне правда», — подчеркнул мэр Одессы Геннадий Труханов.
На протяжении всей ночи и утра новые агрессоры по-особому «приветствовали» город с юбилеем. Однако тревоги и обстрелы не стали преградой для одесситов желающих отдать дань памяти погибшим.
«Этот день очень важен для всех одесситов. Мы пришли сюда почтить память погибших, которые защищали наш город. Поэтому для нас это очень важный праздник. что мы еще живем», — сказала одесситка Наталья Орловская.
Также женщину поддержал и другой одессит, для которого День освобождения Одессы – личный праздник. Ведь его дедушка принимал в этом участие и победной колонной вошел в состав морских пехотинцев.
«В этот день освободили Одессу от немецко-фашистских захватчиков. Это праздник большой. Не только для города, но и для нас, жителей этого города. Мы помним этот день и знаем, что наши деды освобождали, погибли за освобождение. И почтить память пять наших предков, как говорится, это святое дело», — добавил Иван Андреевич.
На памяти многих одесситов сегодня в семье были люди, которые воевали или помогали фронту в тылу. Ведь это было составной частью победы над мощным врагом.
«Моя мама на передовую таскала снаряды в ящиках для участников боевых действий. Я считаю, что это большой праздник для одесситов», — отметила Людмила.
По словам мэра, сегодня в городе остались в живых только трое ветеранов Второй Мировой войны, из которых только один, кто увольнял Одессу. Это Ахлупин Евгений Семенович. Он юношей в своей почти четырнадцать уже участвовал в партизанском движении, а с 1943 года юноша работал в одесском подполье, был разведчиком в партизанской патриотической группе.
«Мы помним обо всех, кто боролся за свободу в те трудные времена. Город предоставляет адресную помощь каждому из них не только на праздники, но и на протяжении всего года», — подытожил городской голова.
Справка ДО
Стоит отметить, что юбилейная годовщина проходит с учетом всех мероприятий безопасности. У стелы дежурят полицейские во избежание столкновений и провокаций. Также был опубликован список ближайших укрытий, к которым необходимо направиться в случае объявления воздушной тревоги.
Опасность в городе присутствует до сих пор, ведь враг продолжает атаковать Одессу ракетами и запускать разведывательные дроны. Но, несмотря на это, на улицах можно встретить людей со скромными букетами нарциссов и тюльпанов, с которыми они идут чествовать героизм и память о подвиге каждого, кто отдал свою жизнь за мирное будущее. И современное поколение должно не уронить его и не дать оккупировать себя новому врагу, с которым 80 лет назад бок о бок освобождали Одессу.
📗 Ділова Одеса Телеграм
📘 Facebook
📙 Сайт