Укрнет

НАБУ вручило підозру українському міністру

Національне антикорупційне бюро України викрило чинного міністра, який раніше обіймав посаду голови аграрного комітету Верховної Ради України, на заволодінні державною землею на 291 млн грн та спробі заволодіння землею ще на 190 млн грн.

До злочинної групи також входили службові особи органів Держгеокадастру та особи, які контролювали діяльність цих органів, — так звані куратори.

Про це інформує НАБУ. Зауважимо, що працівники бюро не уточнюють, про кого саме йдеться, але з контексту стає зрозуміло, що викрили міністра аграрної політики Миколу Сольського.

Зазначається, що учасники злочинної групи забезпечили знищення документів, на підставі яких два державні підприємства Сумської області мали право безстрокового користування землею. За їх відсутності Державна служба геології та надр (Держгеокадастр) склала акт про самовільне зайняття цих ділянок.

Повідомляється, що наразі про підозру повідомили організатору схему, чинному міністру, двом кураторам органів Держгеокадастру та особі, яка сприяла вчиненню злочину. Також триває вручення підозр іншим учасникам злочинної схеми.

Довідка ДО

Микола Сольський заявив, що підозра від НАБУ не стосується його діяльності на посаді міністра аграрної політики та в профільному комітеті Верховної ради України.

«Події, щодо яких, за інформацією НАБУ, повідомлено про підозру мені та щодо яких поширюються інформація в ЗМІ, стосуються періоду 2017-2018 рр., тобто в час коли я був адвокатом та не був ані Міністром аграрної політики та продовольства України, ані Головою Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики. Обставини семирічної давнини стосуються спору між державними підприємствами та фізособами, зокрема військовими АТО за землі, які були надані останнім у володіння відповідно до закону. Спори вирішуються судами, в тому числі  Верховним судом, і як мені відомо, на сьогоднішній день ряд рішень констатують  відсутність права держпідприємств на землі, які, ймовірно, має на увазі НАБУ», -заявив Сольський.

________________________________________________________________________________________________________________

НАБУ вручило подозрение украинскому министру

Национальное антикоррупционное бюро Украины разоблачило действующего министра, который ранее занимал должность председателя аграрного комитета Верховной Рады Украины, на завладении государственной землей на 291 млн грн и попытке завладения землей еще на 190 млн грн.

В преступную группу также входили должностные лица органов Госгеокадастра и лица, которые контролировали деятельность этих органов, — так называемые кураторы.

Об этом информирует НАБУ. Заметим, что работники бюро не уточняют, о ком именно идет речь, но из контекста становится понятно, что разоблачили министра аграрной политики Николая Сольского.

Отмечается, что участники преступной группы обеспечили уничтожение документов, на основании которых два государственных предприятия Сумской области имели право бессрочного пользования землей. При их отсутствии Государственная служба геологии и недр (Госгеокадастр) составила акт о самовольном занятии этих участков.

Сообщается, что сейчас о подозрении сообщили организатору схемы, действующему министру, двум кураторам органов Госгеокадастра и лицу, которое способствовало совершению преступления. Также продолжается вручение подозрений другим участникам преступной схемы.

Справка ДО

Николай Сольский заявил, что подозрение от НАБУ не касается его деятельности на посту министра аграрной политики и в профильном комитете Верховной Рады Украины.

«События, по которым, по информации НАБУ, сообщено о подозрении мне и о которых распространяются информация в СМИ, касаются периода 2017-2018 гг., то есть во время, когда я был адвокатом и не был ни Министром аграрной политики и продовольствия Украины, ни Председателем Комитета Верховной Рады Украины по вопросам аграрной и земельной политики. Обстоятельства семилетней давности касаются спора между государственными предприятиями и физлицами, в частности военными АТО за земли, которые были предоставлены последним во владение в соответствии с законом. Споры решаются судами, в том числе Верховным судом, и как мне известно, на сегодняшний день ряд решений констатируют отсутствие права госпредприятий на земли, которые, вероятно, имеет в виду НАБУ», -заявил Сольский.

📗 Ділова Одеса Телеграм
📘 Facebook
📙 Сайт

Консультация специалиста

Календар

Июль 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031