На сьогодні в місті Одеса в укриттях цивільного захисту можуть сховатися під час повітряних тривог понад 700 тисяч жителів.
Про це ЗМІ повідомив заступник директора департаменту муніципальної безпеки — начальник управління з питань цивільного захисту Володимир Харищак.
Він зазначив, що на початку 2023 року показник охоплення населення укриттями по Одесі становив приблизно 30%. Наразі його вдалося збільшити до 80% — за словами Харищака, понад 700 тисяч жителів Одеси можуть сховатися в укритті під час тривог.
«На сьогоднішній день ми маємо в місті Одесі 353 захисні споруди, це разом із протирадіаційними укриттями, і десь понад 850 найпростіших укриттів, які ми заактували разом із представниками ДСНС і внесли до фонду захисних споруд цивільного захисту»,-сказав чиновник.
Також Харіщак наголосив, що не всі підвальні приміщення можна використовувати як укриття. Вони мають відповідати мінімальним вимогам: санітарні умови — відсутність сирості в цих приміщеннях; наявність чистих вільних шляхів евакуації для населення; наявність двох виходів для того, щоб люди могли вийти в випадку руйнування будинків. Також, за його словами, важлива висота стелі, вона повинна бути не менше метр вісімдесят. Тобто відсутність магістральних трубопроводів.
________________________________________________________________________________________________________________
Какое количество людей могут вместить бомбоубежища Одессы
На сегодня в городе Одесса в укрытиях гражданской защиты могут укрыться во время воздушных тревог более 700 тысяч жителей.
Об этом СМИ сообщил заместитель директора департамента муниципальной безопасности — начальник управления по вопросам гражданской защиты Владимир Харищак.
Он отметил, что в начале 2023 года показатель охвата населения укрытиями по Одессе составлял примерно 30%. Сейчас его удалось увеличить до 80% — по словам Харищака, более 700 тысяч жителей Одессы могут укрыться в укрытии во время тревог.
«На сегодняшний день мы имеем в городе Одессе 353 защитных сооружения, это вместе с противорадиационными укрытиями, и где-то более 850 простейших укрытий, которые мы заактировали вместе с представителями ГСЧС и внесли в фонд защитных сооружений гражданской защиты»,— сказал чиновник.
Также Харищак отметил, что не все подвальные помещения можно использовать как укрытие. Они должны отвечать минимальным требованиям: санитарные условия — отсутствие сырости в этих помещениях; наличие чистых свободных путей эвакуации для населения; наличие двух выходов для того, чтобы люди могли выйти в случае разрушения домов. Также, по его словам, важна высота потолка, она должна быть не менее метр восемьдесят. То есть отсутствие магистральных трубопроводов.