урожай 2023 Одеська область
Земля

На Одещині зібрано вже 800 тисяч тонн зернових — ОВА

Про це сьогодні під час наради в Одеській обласній адміністрації повідомив її голова Олег Кіпер.

Урожаю складають такі показники:

  • 289 тис. тонн пшениці
  • 487 тис. тонн ячменю
  • 48 тис. тонн гороху
  • 156 тис. тонн ріпаку

І це — менше 25% від запланованого об‘єму. «Дякую аграріям регіону, які, незважаючи на всі перепони, продовжують працювати на благо не тільки Одещини, а й всієї України!» — звертається голова ОВА.

Довідка ДО

Рекордний урожай зернових цього року може стати додатковим припливом фінансів до бюджету країни за умови, що зернотрейдери працюватимуть «по-білому» та уникнуть чорних схем. Подолання тіньових механізмів, детінізація та деофшоризація економіки стає головною метою Одеської військової адміністрації.

Як заявив Олег Кіпер в інтерв’ю ЗМІ, у період війни не можна дозволити втрачати мільярди доларів в офшорах, тому боротися з цим в Одеській ОВА мають намір дуже серйозно. Тим більше, що зерновий коридор практично не працює. Сьогодні у портах Великої Одеси залишилася лічена кількість кораблів.

«Я підготував проєкт меморандуму між Одеською обласною державною (військовою) адміністрацією, органами державної влади, органами місцевого самоврядування та суб’єктами господарювання і вже провів онлайн- та офлайн-наради з представниками великого бізнесу про його підписання. Цей меморандум є взаємним, добровільним та паритетним. Він визначає зміцнення співпраці в аграрному, транспортному та продовольчому секторах, стратегічне партнерство для розв’язання питань продовольчої безпеки», — каже Кіпер.

Тих, хто все ж таки не планує виводити свій бізнес з тіні, чекають серйозні перевірки. Боротьба з ними буде жорсткою та безкомпромісною.

«У мене є сьогодні маса механізмів для того, щоб вони про це навіть не думали. Я буду використовувати всі методи, які прописані в законі. Наразі до меморандуму почали долучатися всі правоохоронні органи, аби попередити тіньові схеми експорту українського зерна. Головна наша мета — працювати на запобігання злочинам», — зазначив голова Одеської ОВА.

ПІДПИСУЙСЯ НА НАШ TELEGRAM І БУДЬ В КУРСІ ПОСТІЙНО!

Консультация специалиста

Календар

Июнь 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930