кол центр шахраї
Гроші

До відома одеських кол-центрів: покарання за електронно-комунікаційне шахрайство буде посилено

У Верховній Раді України зареєстровано законопроект №10190 про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за електронно-комунікаційне шахрайство.

Мова про викрадення грошових коштів з банківського рахунку шляхом введення власника банківського рахунку в оману, через що він добровільно передає персональну інформацію про себе. Також застосовується попереднє викрадення персональної інформації за допомогою фішингових схем, що стає основою для викрадення грошових коштів.

Статистика розкриття подібних правопорушень невтішна. Процедура передбачає лише звернення потерпілої особи до Департаменту кіберполіції Національної поліції України через систему електронних звернень громадян, але неабияке значення має оперативність. Чинна стаття 190 «Шахрайство» КК України не дає можливості для ефективної реалізації функції превенції та містить застарілі поняття, наприклад, «електронно-обчислювальна техніка», що частково унеможливлює її доказування правоохоронними органами.

ЩО ПРОПОНУЄТЬСЯ?

Законопроект передбачає внесення зміни до Кримінального кодексу шляхом доповнення новими складами – статтею 190-1 «Електронно-комунікаційне шахрайство», статтею 255-4 «Створення, керівництво електронно-комунікаційною шахрайською організацією, а також участь у ній», а також статтею 255-5 «Залучення до участі у електронно-комунікаційній шахрайській організації».

  • Електронно-комунікаційне шахрайство пропонують визначати як протиправне збирання, зберігання, обробка та використання персональних даних, інформації, яка містить банківську таємницю, у тому числі індивідуальну облікову інформацію, реквізити платіжного інструменту, платіжної картки, код авторизації, з метою заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману чи зловживання довірою з використанням електронної комунікації та/або технічних засобів електронних комунікацій.

Такі діяння, на думку нардепів, мають каратися позбавленням волі на строк від 3 до 8 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

  • Створення електронно-комунікаційної шахрайської організації, керівництво такою організацією або її структурними частинами пропонують карати позбавленням волі на строк від 7 до 12 років з конфіскацією майна.
  • Залучення до участі у електронно-комунікаційній шахрайській організації, в тому числі пропонування роботи, надання послуг електронно-комунікаційній шахрайській організації, надання інформації про таку організацію з метою залучення осіб до участі в електронно-комунікаційній шахрайській організації тягнуть за собою позбавлення волі на строк від 3 до 5 років з конфіскацією майна.

📗 t.me/dilova_odesa
📘 facebook.com/BusinessOdessa
📙 dilova.com.ua

Консультация специалиста

Календар

Апрель 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930