Одеса, пальне, зростання цін, звернення депутатів
Економіка

Одеські депутати готують звернення щодо неприпустимості підвищення акцизів на пальне

Одеські депутати від «Європейської солідарності» готують звернення щодо неприпустимості підвищення акцизів на пальне.

22 березня уряд схвалив проєкт закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо наближення законодавства України до законодавства ЄС в частині акцизного податку». Акциз на бензин має зрости в кілька етапів у 1,7 раза (з 213 до 359 євро за 1000 літрів), а на дизпаливо — у 2,5 раза (зі 139 до 330 євро).

«Це пояснюється нібито необхідністю наближення національного законодавства до стандартів Європейського Союзу у зв’язку з набуттям статусу країни-кандидата на вступ«

«Водночас аргументується перспективою надходження щомісяця до бюджету додаткових 1,3 млрд грн від акцизного податку на пальне вже у другому півріччі 2024 року. Однак насправді в цій ініціативі наразі немає потреби ні з огляду на євроінтеграцію України, ні з огляду на необхідність наповнення державного бюджету. В ЄС такі вимоги існують лише для держав-членів ЄС, і вони мають право імплементувати ці норми протягом 10 років», — ідеться в тексті.

Пропоноване урядом підвищення акцизів на пальне вже найближчим часом здатне призвести до значної шкоди як для підірваної війною економіки України, так і рівня життя громадян, наголошується у зверненні.

У ціні майже всіх товарів в Україні є частка транспортної складової. До того ж, накладення цієї складової на кожному етапі виробництва і торгівлі матиме ланцюговий ефект — і ціни зростуть практично на всі товари, підкреслюється в тексті.


«Особливо постраждають сільське господарство, транспорт і торгівля.

На них сукупно припадає майже чверть усього ВВП за даними 2023 року. На сільське господарство припадає понад 60 % українського експорту.

Водночас у державному бюджеті є додаткові можливості скорочення непріоритетних видатків, знаходження недискримінаційних джерел доходів, а також підвищення контролю в бюджетній сфері для забезпечення фінансування оборонних потреб.

Так, Рахункова Палата заявляє про порушення майже 60 мільярдів гривень.

Належне оподаткування грального бізнесу та тютюнової галузі також дозволить залучити до бюджету десятки мільярдів гривень»,

  • додають депутати.

Отже депутати Одещини закликають відмовитися від підтримки урядової ініціативи щодо підвищення акцизів на пальне, ухвалити закони, необхідні для залучення коштів від грального бізнесу, тютюнової галузі та інших.


Одесские депутаты готовят обращение по поводу недопустимости повышения акцизов на горючее

Одесские депутаты от «Европейской солидарности» готовят обращение по поводу недопустимости повышения акцизов на горючее.

22 марта правительство одобрило проект закона «О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины о приближении законодательства Украины к законодательству ЕС в части акцизного налога». Акциз на бензин должен вырасти в несколько этапов в 1,7 раза (с 213 до 359 евро за 1000 литров), а на дизтопливо – в 2,5 раза (со 139 до 330 евро).

«Это объясняется якобы необходимостью приближения национального законодательства к стандартам Европейского Союза в связи с обретением статуса страны-кандидата на вступление.»

«В то же время, аргументируется перспективой поступления ежемесячно в бюджет дополнительных 1,3 млрд грн от акцизного налога на топливо уже во втором полугодии 2024 года. Однако на самом деле в этой инициативе пока нет нужды ни с учетом евроинтеграции Украины, ни с учетом необходимости наполнения государственного бюджета. В ЕС такие требования существуют только для государств-членов ЕС, и они вправе имплементировать эти нормы в течение 10 лет», — говорится в тексте.

Предлагаемое правительством повышение акцизов на горючее уже в ближайшее время способно нанести значительный ущерб как для подорванной войной экономики Украины, так и уровня жизни граждан, отмечается в обращении.

В цене почти всех товаров в Украине есть доля транспортной составляющей. К тому же наложение этой составляющей на каждом этапе производства и торговли будет иметь цепной эффект — и цены вырастут практически на все товары, подчеркивается в тексте.


“Особенно пострадают сельское хозяйство, транспорт и торговля.

На них совокупно приходится около четверти всего ВВП по данным 2023 года. На сельское хозяйство приходится более 60% украинского экспорта.

В то же время, в государственном бюджете есть дополнительные возможности сокращения неприоритетных расходов, нахождения недискриминационных источников доходов, а также повышения контроля в бюджетной сфере для обеспечения финансирования оборонных потребностей.

Так, Счетная Палата заявляет о нарушении почти 60 миллиардов гривен.

Надлежащее обложение игорного бизнеса и табачной отрасли также позволит привлечь в бюджет десятки миллиардов гривен»,
– добавляют депутаты.

Так что депутаты Одесщины призывают отказаться от поддержки правительственной инициативы по повышению акцизов на горючее, принять законы, необходимые для привлечения средств от игорного бизнеса, табачной отрасли и других.

📗 Ділова Одеса Телеграм
📘 Facebook
📙 Сайт

Консультация специалиста

Календар

Июнь 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930