оренда житла
Консультація

Як не залишитися ошуканими під час оренди житла

Тема набула особливої актуальності зараз, коли багато вимушених переселенців шукають собі прихисток. Але стати жертвою шахрая може будь-хто, хто вирішив винайти собі житло без участі рієлторів.

У поліції Одещини розповіли, як не стати жертвою шахраїв.

Найчастіше на аферистів можна натрапити в мережі Інтернет, на різних платформах для розміщення оголошень. Під приводом здачі в оренду житла шахраї просять скинути перший платіж або певну частину від вартості оренди. Потерпілі роблять це, а приїхавши на місце, виявляють, що в оселі або хтось проживає, або оголошення давно зняте і неактуальне.

Щоб не стати жертвою такого шахрайства поліцейські радять, в жодному разі не пересилати гроші наперед. Необхідно самому приїхати в той населений пункт, в якому ви плануєте зняти житло, і особисто зустрітися з орендодавцем та розрахуватися за оренду або ж попросити друзів, знайомих чи близьких перевірити наявність житла наживо.

Інший варіант схеми: коли зловмисники показують квартиру, беруть оплату за проживання, а потім виявляється, що право власності на неї належить іншій особі. Наприклад, нещодавно одеські поліцейські викрили у такому шахрайстві жительку Закарпаття. Жінка ошукала дві родини переселенців, взявши з них тринадцять з половиною тисяч гривень за довгострокову оренду двокімнатної квартири, яку сама винайняла у законних власників на три дні. У такому випадку варто вимагати в орендодавця показати документи на квартиру, які доводять право власності на неї. І знову ж таки – не сплачувати значні суми наперед.

Надійніший спосіб захиститися від зловмисників – шукати житло через офіційних рієлторів.

Якщо ж ви стали жертвою шахраїв, звертайтеся на спецлінію «102» або до найближчого відділення поліції.

ПІДПИСУЙСЯ НА НАШ TELEGRAM І БУДЬ В КУРСІ ПОСТІЙНО!

Консультация специалиста

Календар

Апрель 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930