Отримання квартири військовими
Консультація, Україна

Як військовому отримати квартиру від держави?

В Україні встановлений широкий перелік соціальних пільг для забезпечення військовослужбовців. Однією з важливих сфер цих привілеїв є надання житла.

Цього року Міністерство у справах ветеранів України взяло на себе відповідальність виділити 5,5 мільярда гривень на придбання житла для військових. Ця ініціатива призначається для допомоги більш ніж 2 300 родин, які потребують власне житло.

Кому з військових можуть надать квартиру за кшалт держави?

Цей процес регулюється п’ятьма постановами Кабінету міністрів України, кожна з яких спрямована на різні категорії військових та їхніх родин:

  • постанова Кабінету міністрів під номером 719-а орієнтована на осіб, які мають інвалідність 1 та 2 групи через війну, а також на членів сімей загиблих захисників;
  • 280-а постанова призначена для внутрішньо переміщених осіб, які брали участь в бойових діях;
  • постанова № 216-та стосується категорії учасників бойових дій на території інших країн, людей з інвалідністю внаслідок війни 1 та 2-ї групи та членів родин померлих учасників бойових дій на території інших держав;
  • постанова № 206-та визначає підходи до забезпечення житлом учасників Революції Гідності;
  • відповідно до постанови № 1081,військовослужбовцям, які мають вислугу на військовій службі 20 років і більше, та членам їх сімей надається житло для постійного проживання. Ця ініціатива може включати надання новозбудованих, вивільнених або придбаних житлових приміщень, а також надання кредитів для будівництва чи купівлі житла.

Забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей житлом для постійного проживання регулюється чіткою процедурою. Військові можуть отримати житло тільки після зарахування на облік та подальшого очікування своєї черги.

Як стати на квартирний облік?

В Україні облік військовослужбовців, які потребують поліпшення житлових умов, ведеться військовими частинами та квартирно-експлуатаційними органами. Для зарахування на облік військовослужбовець має подати рапорт на ім’я безпосереднього командира чи начальника. У рапорті обов’язково додаються ряд документів:

  • довідка з місця проживання про реєстрацію і склад сім’ї;
  • витяг з особової справи військовослужбовця про склад сім’ї;
  • довідку про облік членів сім’ї за місцем роботи та інші документи, які підтверджують право на першочергове та позачергове одержання житла.

Важливо зазначити, що житлова комісія військової частини може запитувати інші документи від військовослужбовців у відповідних державних органів, установ, організацій або громадян у разі потреби.

Сам процес зарахування на облік військовослужбовців визначається рішенням житлової комісії, яке затверджується командиром військової частини. У рішенні вказуються дата зарахування, склад сім’ї, підстави для зарахування, вид черговості (загальна черга, в першу чергу, поза чергою) та інші необхідні деталі. Якщо відмова в зарахуванні, вказуються підстави відмови, з посиланням на відповідні норми законодавства.

Житло за програмою “єОселя”

Програма кредитування “єОселя” в Україні надає можливість громадянам придбати нове житло. З жовтня 2022 року вже понад 4 тисяч українських родин скористалися нею, отримавши понад 6 мільярдів гривень іпотеки.

З 1 серпня 2023 року доступне іпотечне кредитування розповсюджено і на внутрішньо переміщених осіб.

Програма дозволяє придбати житло за фіксованою відсотковою ставкою 7% річних на строк до 20 років. Об’єктом іпотеки може бути житло в новобудовах або у реєстрованих багатоквартирних будинках, введених в експлуатацію не раніше 3 років до укладення кредитного договору.

📗 t.me/dilova_odesa
📘 facebook.com/BusinessOdessa
📙 dilova.com.ua

Консультация специалиста

Календарь

Декабрь 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031