Реабілітаціонний центр для ЗСУ Ізмаіл війна
Здоров'я

У Дунайській обласній лікарні побудують реабілітаційний центр (Фото)

Розміститься реабілітаційний центр у місті Ізмаїл на Одещині. В старій будівлі медзакладу, яка вже понад 30 років законсервована і потребує капітального ремонту. Лікувати в центрі будуть військовослужбовців, які втратили кінцівки чи мають інші травми.


Будівля, де розміститься майбутній реабілітаційний центр, не експлуатується з 1993 року та потребує капітального ремонту, розповіла заступниця голови Ізмаїльської РВА Марина Деной. Однак вона розташована на території лікарні, де є необхідна інфраструктура.
«Споруда стара, 1964 року. Вона не була в експлуатації понад 30 років. Але саме ця будівля підходить нам за всіма критеріями. На території лікарні розміщена пральня, харчоблок, власна киснева станція потужністю 850 л/хв — для безперебійного централізованого постачання кисню, є артезіанська свердловина і навіть функціонуючий ліфт. Це допоможе безперебійно доставляти пацієнтів на потрібний поверх», — відзначила Марина Деной.

Частину коштів на капітальний ремонт та закупку необхідного обладнання виділили із державного та обласного бюджетів. Іншу частину покриють коштом міжнародної допомоги: залучити планують благодійників і волонтерів. Орієнтовна вартість проєкту — 140 мільйонів гривень, зазначили в РВА.


Майбутній реабілітаційний центр буде надавати допомогу не лише тим, хто втратив кінцівки і потребує психологічної підтримки, а й тим, хто переніс гострий інсульт чи інфаркт міокарда. Реабілітація військових складатиметься з консультації та індивідуального супроводу, занять із реабілітологами у спеціально обладнаних нейросенсорних кімнатах, лікувального масажу, гідрокінезотерапії в басейні, лікування грязями Куяльника, ударно-хвильової терапії та апаратної фізіотерапії. Реабілітологи та психологи вже пройшли професійну підготовку за європейськими стандартами, розповів головний лікар Дунайської обласної лікарні Віталій Гайдуков: «Ми продовжуємо навчати персонал новітнім технологіям. Навчання вже пройшли чотири лікарі та п’ять середніх медпрацівників. З квітня місяця на навчання піде ще одна група. Сьогодні дуже багато залежить від реалізації цього проєкту. Ми дуже хочемо знову повертати людей до нормального життя і допомагати тим, хто залишився сам на сам зі своєю хворобою».

Відділення реабілітаційного центру розраховане на 90 ліжок із сучасним обладнанням і професійними мультидисциплінарними командами, та 15 ліжок психіатрично-паліативного профілю. Загалом заклад зможе надавати допомогу понад 100 захисникам і захисницям одночасно. Усі послуги для них будуть безкоштовними.

«Основне завдання — повертати людей у сім’ю, повертати на роботу, тому що ситуація з працездатними людьми наразі дуже складна… Державі потрібні люди, які можуть і хочуть працювати. За допомогою новітнього обладнання, за допомогою наших медичних працівників, ми зможемо повернути до звичного життя більше людей», — відзначив головний лікар Віталій Гайдуков.


В Дунайской областной больнице будет построен реабилитационный центр (Фото)

Разместится реабилитационный центр в городе Измаил Одесской области. В старом здании медучреждения, которое уже более 30 лет законсервировано и нуждается в капитальном ремонте. Лечить в центре будут военнослужащие, потерявшие конечности или имеющие другие травмы.

Здание, где разместится будущий реабилитационный центр, не эксплуатируется с 1993 года и нуждается в капитальном ремонте, рассказала заместитель председателя Измаильского РВА Марина Деной. Однако она расположена на территории больницы, где есть необходимая инфраструктура.
«Сооружение старое, 1964 года. Она не была в эксплуатации более 30 лет. Но именно это здание подходит нам по всем критериям. На территории больницы расположена прачечная, пищеблок, собственная кислородная станция мощностью 850 л/мин – для бесперебойной централизованной поставки кислорода, есть артезианская скважина и даже функционирующий лифт. Это поможет бесперебойно доставлять пациентов на нужный этаж», – отметила Марина Деной.

Часть средств на капитальный ремонт и закупку необходимого оборудования было выделено из государственного и областного бюджетов. Другую часть покроют за счет международной помощи: привлечь планирующих благотворителей и волонтеров. Ориентировочная стоимость проекта – 140 миллионов гривен, отметили в РВА.


Будущий реабилитационный центр будет оказывать помощь не только потерявшим конечности и нуждающимся в психологической поддержке, но и тем, кто перенес острый инсульт или инфаркт миокарда. Реабилитация военных будет состоять из консультации и индивидуального сопровождения, занятий с реабилитологами в специально оборудованных нейросенсорных комнатах, лечебного массажа, гидрокинезотерапии в бассейне, лечения грязями Куяльника, ударно-волновой терапии и аппаратной физиотерапии. Реабилитологи и психологи уже прошли профессиональную подготовку по европейским стандартам, рассказал главный врач Дунайской областной больницы Виталий Гайдуков: Мы продолжаем обучать персонал новейшим технологиям. Учеба уже прошли четыре врача и пять средних медработников. С апреля на обучение пойдет еще одна группа. Сегодня очень многое зависит от реализации этого проекта. Мы очень хотим снова возвращать людей к нормальной жизни и помогать тем, кто остался один на один со своей болезнью».

Отделение реабилитационного центра рассчитано на 90 коек с современным оборудованием и профессиональными мультидисциплинарными командами и 15 коек психиатрически-паллиативного профиля. В общей сложности заведение сможет оказывать помощь более 100 защитникам и защитницам одновременно. Все услуги для них будут бесплатными.

«Основная задача – возвращать людей в семью, возвращать на работу, потому что ситуация с трудоспособными людьми пока очень сложная… Государству нужны люди, которые могут и хотят работать. С помощью новейшего оборудования, с помощью наших медицинских работников мы сможем вернуть к привычной жизни больше людей», — отметил главный врач.

📗 Ділова Одеса Телеграм
📘 Facebook
📙 Сайт

Консультация специалиста

Календар

Июнь 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930