Святкування
Здоров'я

Увійти в новий рік здоровими: три поради від одеського лікаря

Лікар-проктолог, онколог, хірург Сергій Дегтяренко зі стажем роботи понад 22 роки рекомендує не відмовлятися від здорового харчування навіть у якості виключення.

Друзі! Культура святкування Нового року та Різдва в нашій країні потроху змінюється на краще. І це не може не тішити! Ми стали святкувати більш усвідомлено, приділяючи увагу перш за все суті. І хай ця добра тенденція зберігається! Взагалі було б добре, якби хай і жартівлива, але ж установка «Новий рік — свято шлунку» залишилася у минулому.

А зараз ми поговоримо про те, як увійти в новий рік бадьорими та здоровими.

Ми живемо у війні і Новий рік кожен з нас зустрічатиме по-різному. Але попри складний час ми захочемо зустрітися з найближчими та найдорожчими людьми, сказати одне одному теплі слова та й просто поговорити. Звичайно, буде святковий стіл: смачна їжа та алкогольні напої.

І ось тут важливо зберегти баланс. Ловіть три поради, як це зробити.

Порада № 1. Не змішуйте непоєднуване

Багатоінгредієнтні жирні салати, копченості, бутерброди… Додайте спиртне і отримаєте здуття та розлад шлунку.

Салати краще заправляти олією або нежирною сметаною чи йогуртом. Страви з майонезом зберігайте в холодильнику не більше 8-10 годин.

Також пам’ятайте, що загальний обсяг споживання всіх продуктів повинен бути не більше однієї тарілки. Напої пийте окремо, приблизно через годину після їжі.

Порада № 2. Не переїдайте вночі

Не можна у новорічну ніч їсти і пити більше, ніж ми звикли. Не варте хвилинне задоволення того, що буде потім.

Так, так, з року в рік лікарі повторюють одні і ті ж рекомендації. Зануди, правда?

«Ну що буде від того, щоб від душі поїсти за святковим столом? Салат, пельмені, м’ясо, тістечка… А якже без бокалу ігристого опівночі? А ось цей витриманий коньяк, ну як собі відмовити? Раз живемо…»

Поєднання різноманітної висококалорійної їжі з великим вмістом натрію та спиртного загрожує появою набряків, проблемами з судинами, уповільненням обміну речовин. До продуктів, що містять натрій, відноситься ковбасні та м’ясні вироби, тверді та м’які сири, копченості, кетчупи, соуси, консервована риба та інші продукти.

Це все призводить до ущільнення калових мас, що порушує стілець. Іншими словами, є шанс зустрітися із закрепом. Це прямий шлях до проктолога, особливо якщо ви вже маєте якісь проктологічні ускладнення.

При повторенні новорічної ночі протягом одного або двох тижнів виникають проблеми не тільки з вагою, але і з травленням. З цієї причини потрібно розумно підходити до питання вибору меню в зимові свята.

Тож рекомендую залишити смаколики на першу половину дня, а святкову вечерю споживати не пізніше 19:00.

Зустріти новий рік можна легким фруктовим десертом або овочевим салатом та келихом вина чи шампанського.

І ваш організм вам віддячить гарним самопочуттям та енергією.

Порада № 3. Більше прогулянок!

Тут все просто. Ходьба на свіжому повітрі сприяє кращому засвоєнню їжі і рятує від зайвих кілограмів. Але стежте за повітряними тривогами!

І, звичайно, не забувайте пити достатню кількість чистої води.

Будьте здорові у новому році!

З повагою, лікар-проктолог Сергій Дегтяренко

Контакти лікаря

Проктолог Сергій Дегтяренко у соцмережах:

Телефон: +38 066 786 50 23

ПІДПИСУЙСЯ НА НАШ TELEGRAM І БУДЬ В КУРСІ ПОСТІЙНО!

Консультация специалиста

Календар

Апрель 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930