Як здоров'я серця залежить від стресу
Здоров'я

Як здоров’я серця залежить від стресу

Сучасна наука та лікарі переконані, що співіснує тісний зв’язок між нашим емоційним здоров’ям і фізичним здоров’ям серця. Переживання, хвилювання, занепокоєння призводять до появи нервозності.

Заспокоїти нервову систему допомагає Корвалмент, який одночасно чинить помірну рефлекторну судинорозширювальну дію.

Розрізняють два види стресу, що чинять глибокий вплив на серцево-судинну систему:

  1. Гострий — триває недовго, може підвищити частоту серцевих скорочень (ЧСС) і артеріальний тиск, готуючи організм до негайної реакції на передбачувану загрозу.
  2. Хронічний — тривале емоційне напруження, що постійно підтримує високий рівень серцевого ритму та АТ.

Такі серцево-судинні ефекти виникають, коли тіло виділяє гормони стресу на реальну або уявну небезпеку. Хронічно підвищена ЧСС і кров’яний тиск — два найбільш широко вивчені чинники серцевих патологій. Згодом вони можуть призвести до перенапруження серця і пошкодити стінки артерій, а далі — спричинити запалення та утворення бляшок в артеріях. Це призводить до атеросклерозу — однієї з найпоширеніших причин серцево-судинних захворювань. Стрес може сприяти нездоровій поведінці — переїданню, відсутності фізичної активності, шкідливому харчуванню та відмові від призначених ліків, що також зрештою негативно впливає на серце.

Як розпізнати стрес

Емоційне напруження завжди буде частиною життя. Адже це вроджена реакція на подразники, що оточують нас, і на те, як ми з ними справляємося. 

Однак підвищення рівня стресу протягом тривалого періоду може суттєво вплинути на здоров’я людини, особливо на серце. Тому перший крок на шляху до його управління — це розуміння, коли він виникає. До загальних ознак належать:

  1. Фізичні симптоми — головні болі, втома, м’язове напруження або біль, проблеми з травленням або зі сном, зміни статевого потягу. Це результат підвищеного рівня адреналіну, який збільшує частоту серцевих скорочень і кров’яний тиск, а також напружує м’язи.
  2. Емоційні індикатори — перепади настрою, занепокоєння, відчуття пригніченості, труднощі з концентрацією уваги, дратівливість або загальне відчуття нещастя та занепокоєння. Розуміння своїх емоцій і зіставлення їх із подіями або тригерами допоможе розпізнати стрес і впоратися з ним на ранній стадії.
  3. Поведінкові зміни — переїдання або втрата апетиту, спалахи гніву, соціальна ізоляція, прокрастинація або нехтування обов’язками, а також часте вживання алкоголю, тютюну або наркотиків.
  4. Когнітивні симптоми — проблеми з пам’яттю або концентрацією, постійне занепокоєння, негативне мислення, хибні судження або румінація.

Тіло і розум — неймовірно чутливі інструменти, здатні сигналізувати про сильне напруження. Бути уважним до цих сигналів і активно реагувати на них життєво важливо не тільки для того, щоб тримати стрес під контролем, а й для захисту загального здоров’я, особливо серця.

Консультация специалиста

Календар

Апрель 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930