Мінас Аракелян ОНЮА
Одеса

Проректор ОНЮА зробив відкриту заяву щодо виборів

Проректор з наукової роботи Одеської юридичної академії Мінас Аракелян заявив, що немає жодних юридичних підстав для заборони участі почесного президента ОНЮА Сергія Ківалова у виборчому процесі.

Про це повідомляє сайт Репортер Одеса.

Текст звернення Мінаса Аракеляна публікуємо нижче:

Секрет успіху – в тому, щоб викликати обурення в якомога більшої кількості людей.

Бернард Шоу

Цей жовтень для здобувачів сенсацій у мережі Інтернет проходить під знаком, так би мовити, «новин» про Національний університет «Одеська юридична академія» та його президента, академіка, заслуженого юриста України, Сергія Ківалова, з явно вираженими ознаками організованої компанії деякими особами, з наміром дискредитації університету та його лідера.

Останній час деякі анонімні телеграм-канали, практично
одноманітно за шаблоном, розповсюджують недостовірну інформацію про заклад вищої освіти, його керівництво, викладачів та здобувачів вищої освіти.

Так, у інформаційних джерелах цих каналів народилася, як їм здавалося, «нова сенсація» – інформація від «надійного» джерела в Міністерстві освіти і науки. Згідно з яким президенту університету Сергію Ківалову, нібито хотілося б провести вибори ректора, перемогти на них, але йому заважає закон про люстрацію та інше.

Ознайомившись з цими публікаціями, впевнено стверджую, що висвітлена в них інформація є доволі невдалою компіляцією одночасно маніпулятивних та неправдивих фактів. Дуже прикро, що відповідні джерела не цікавляться справжнім життям Одеської юридичної академії, у зв’язку з чим, вважаю слушним, довести до цих анонімних (невідомих) осіб та громадськості деякі правдиві факти, які безсумнівно залишать неспроможність розповсюдженої, так би мовити, «сенсації».

Уже понад півроку тому в університеті відбулися вибори ректора, за результатами яких, згідно з чинним законодавством, колектив вишу висловив довіру Олегу Тодощаку, який сумлінно і старанно виконує свої обовʼязки. Більш того, наказом Міністра освіти і науки України Оксена Лісового від 28.03.2023 року офіційно затверджено Олега Тодощака на посаді ректора НУ «ОЮА» строком на п’ять років. Не можу не відзначити, що в академії, як і в інших закладах вищої освіти, існує встановлена процедура обрання ректора, відповідно до Закону України «Про вищу освіту», у якому чітко визначено, що його не призначають, а обирають. Інформація про те, що зазначають у цих недостовірних джерелах: «махнули рукою, когось прибрали, зігнали, за вказівкою проголосували…». Ні, у нас так, безсумнівно, не працює.

В подальшому «Джерело» посилається на Закон «Про очищення влади» – начебто, бувши на початку минулого десятиріччя членом Вищої ради юстиції, Сергій Ківалов не має права займати посаду ректора навчального закладу, брати участь у виборах та і ще багато чого,
як у своїх «сенсаціях» пише джерело.

Панове! Саме для вас 2 роки тому Національний університет «Одеська юридична академія» отримав рішення суду, в якому чітко зазначено, що діяльність Вищої ради юстиції в 2014 році ніяк не перешкоджала становленню в Україні принципів та основ демократії.

У цьому ж рішенні підкреслюється, що ніякої заборони на участь у виборах, навіть якщо такі відбудуться, у Сергія Ківалова немає, адже «…ним не вчинялись які-небудь конкретні дії, що підривали демократичну форму правління, верховенство права, національну безпеку, оборону або права людини». Вказане також узгоджується з практикою ЄСПЛ. Все є у відкритому доступі – необхідно лише мати бажання прочитати!

У зв’язку з вищезазначеним, президент Національного університету «Одеська юридична академія» Сергій Ківалов дійсно подав судовий позов до Міністерства освіти і науки щодо незаконного обмеження його конституційних прав в частині недопущення до виборів, якщо для їх проведення будуть підстави. Законних перепон для участі в них Сергія Ківалова немає! Що ми і маємо довести в суді.

Зокрема, вважаю необхідним акцентувати увагу на тому, наскільки низьким у відповідних публікаціях є перехід на особистості по відношенню до Сергія Ківалова та довести до вас, панове, деякі правдиві та беззаперечні факти про нього.

Так, Сергій Ківалов – український державний та громадський діяч, народний депутат України ІІІ – VIII скликань, доктор юридичних наук, професор, академік Національної академії правових наук України і академіком Національної академії педагогічних наук України, видатний науковець, автор численних наукових публікацій, праць.

Наполегливою працею усього багатотисячного колективу Національного університету «Одеська юридична академія», завдяки завзятості й таланту Сергія Ківалова, наш університет став флагманом освіти та провідним ЗВО України. Згадаємо блискучий вислів величного філософа Іммануїла Канта: «Талант – це дар, якого неможливо ні навчити, ні навчитися».

На сьогодні в університеті здобувають освіту та працюють не одна тисяча людей, які забезпечені найкращими умовами для реалізації свого освітнього, наукового та творчого потенціалу. І все це завдяки Сергію Ківалову, який є неперевершеним творцем та не бажає зупинятись на досягнутому, а постійно працює над розвитком та процвітанням університету.

Панове, замість того щоб лити бруд на Сергія Ківалова у своїх «сенсаційних публікаціях», спробуйте зробити особисто хоча б піввідсотка від того, що зробив Сергій Ківалов для університету, його колективу та студентів. Так би мовити, покажіть своїм прикладом, як треба, або ж «вийдіть з тіні» та відгукніться на пропозицію для проведення вам у будь-який зручний час працівниками університету екскурсії. Ви своїми очима побачите матеріально-технічну базу університету, умови для здобуття освіти та роботи, матимете змогу поспілкуватись як із студентами, так із викладачами. Я твердо переконаний, після цього ви зрозумієте неправдивість та хибність ваших «сенсацій». Але це, звісно, якщо Ви виявите бажання об’єктивно викладати інформацію про наш університет. Запрошуємо Вас!

У цьому місці дуже хотілось би поставити крапку і сподіватись на те, що всі учасники медійного простору, зокрема і авторитетні інтернет- видання, будуть перевіряти перед публікацією доброчесність будь-якої інформації.

Ми, як і вся країна, знаємо, що Національний університет «Одеська юридична академія» – найкращий, передовий, який крокує в ногу із сучасністю, заклад вищої освіти в Україні. І ніякі подібні роздуми та інсинуації не вплинуть на значущість та авторитет нашого університету та його засновника й лідера Сергія Васильовича Ківалова.

Працюємо далі! Разом до Перемоги!

Проректор з наукової роботи                                  

Національного університету

«Одеська юридична академія»,

доктор юридичних наук, професор,

Заслужений юрист України                                            Мінас АРАКЕЛЯН

Консультация специалиста

Календар

Июнь 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930