В Україні запущено нову програму для навчання IT-фахівців
Украина

«Старт в IT»: в Україні запущено нову програму для навчання IT-фахівців

Постановою КМ України від 24.06.2022 №737 затверджено Порядок реалізації експерименту з організації навчання осіб за освітніми програмами у сфері інформаційних технологій «Старт в ІТ».

Умови гранту – особа, яка завершила навчання, протягом 30 календарних днів зобов’язується працевлаштуватись за отриманою кваліфікацією на умовах:

  • трудового договору (контракту), гіг-контракту за наймом;
  • укладення цивільно-правового договору про виконання робіт (надання послуг);
  • зареєструватися як ФОП чи провадити незалежну професійну діяльність за набутою кваліфікацією.

На кого розрахована програма «Старт в ІТ»?

Програма розрахована на осіб, які є громадянами України (п.п.5, 9 Порядку) та:

  • які перебувають у простої;
  • з якими зупинено дію трудового договору;
  • яким надано відпустку без збереження заробітної плати без обмеження строку;
  • внутрішньо переміщені особи працездатного віку;
  • зареєстровані безробітні, які мають право на отримання соціальних послуг з професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації.

Хто не може бути учасником програми «Старт в ІТ»?

Дія Порядку не поширюється на осіб (п.5 Порядку), які: —

  • не мають професійної (професійно-техничної) та/або фахової перед вищої, та/або вищої освіти;
  • мають досвід роботи менше ніж 18 місяців;
  • отримали спеціалізацію у сфері ІТ та/або мають досвід роботи в ІТ-індустрії.

Як отримати грант на навчання в ІТ-сфері?

Сертифікат на навчання формується в електронній формі на «Порталі Дія» за результатами розгляду документів Центром зайнятості та видається одноразово (п.11 Порядку). Для отримання сертифіката необхідно особисто в електронній формі на «Порталі Дія» подати:

  • заяву;
  • резюме за формою, затвердженою Державним центром зайнятості;
  • підтвердження готовності суб’єкта освітньої діяльності навчати особу;
  • копію трудової книжки або відомості з реєстру застрахованих осіб щодо наявності страхового стажу;
  • копію документа про освіту (за наявності);
  • копію наказу, що підтверджує перебування особи в простої, зупинення трудового договору, укладеного з нею, або перебування у відпустці без збереження заробітної плати (за наявності).

Строк використання сертифіката – 10 робочих днів з дня його видачі, тобто протягом 10 днів особа має укласти договір із закладом освіти на навчання за обраною освітньою програмою.

Перелік закладів освіти та перелік освітніх програм у сфері ІТ, за якими можливо буде пройти навчання за сертифікатом, визначає і затверджує Мінцифри (п.6 Порядку). Після затвердження Мінцифри освітніх програм та визначення суб’єктів освітньої діяльності, які навчатимуть за затвердженими освітніми програмами, їх перелік буде оприлюднено на офіційних вебсайтах центрів зайнятості.

За додатковою інформацією звертатись до фахівців Одеського міського центру за адресою: вул. Генерала Петрова, 22 В та за тел.: 705-50-33 (36).

Підписуйся і будь в курсі ПОСТІЙНО: https://t.me/dilova_odesa

Консультация специалиста

Календарь

Август 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031