Війна

Міноборони опублікувало повний перелік змін до закону про мобілізацію

Закон про мобілізацію з новими правками, ухвалений парламентом та підписаний Президентом України, вступить в дію вже з 18 травня.

Серед головного — під час мобілізації чоловіки від 18 до 60 років мають носити з собою військово-облікові документи та пред’явити їх уповноваженим особам.

Військовозобов’язані також зобов’язані прибути у збірні пункти за викликом або повісткою.

Органи місцевого самоврядування повинні сприяти підготовці та проведення мобілізації та демобілізації. Вести звітність та облік військовозобов’язаних, а також взаємодіяти з Силами оборони.

На графіці наводимо основні зміни, які стосуються як військовослужбовців, так і цивільних громадян України:

Міноборони опублікувало повний перелік категорій осіб, яким може надатися відстрочка від призову:

Також законом про мобілізацію визначається, хто підлягає бронювання від мобілізації:
Порядок взяття на військовий облік, а також зняття та виключення з обліку:
Зазначається, що чоловіки віком від 18 до 25 років придатні до базової військової служби в армії. Відстрочку можуть отримати тимчасово непридатні за здоров’ям, студенти та за сімейними обставинами.

Базова служба під час дії воєнного стану триває до трьох місяців. Військова служба за призовом під час мобілізації триває до завершення особливого періоду або завершується за інших обставин.

Військово-транспортний обов’язок установлюється з метою задоволення потреб ЗСУ та інших військових формувань транспортними засобами (включно й водними) і технікою. Зокрема, це можуть бути трактори, самохідні шасі, самохідні сільськогосподарські, дорожньо-будівельні машини, сільськогосподарська техніка.

Інші зміни:

Нагадаємо, 11 квітня Верховна рада України ухвалила у другому читанні законопроект №10449, який урегульовує процедуру мобілізації. Президент України Володимир Зеленський підписав закон про мобілізацію 16 квітня. Документ був оприлюднений 17 квітня та почне діяти з 18 травня.

________________________________________________________________________________________________________________

Минобороны опубликовало полный перечень изменений в закон о мобилизации

Закон о мобилизации с новыми правками, принятый парламентом и подписанный Президентом Украины, вступит в действие уже с 18 мая.

Среди главного — во время мобилизации мужчины от 18 до 60 лет должны носить с собой военно-учетные документы и предъявить их уполномоченным лицам.

Военнообязанные также обязаны прибыть в сборные пункты по вызову или повестке.

Органы местного самоуправления должны способствовать подготовке и проведению мобилизации и демобилизации. Вести отчетность и учет военнообязанных, а также взаимодействовать с Силами обороны.

Отмечается, что мужчины в возрасте от 18 до 25 лет пригодны к базовой военной службе в армии. Отсрочку могут получить временно непригодные по здоровью, студенты и по семейным обстоятельствам.

Базовая служба во время действия военного положения длится до трех месяцев. Военная служба по призыву по мобилизации продолжается до завершения особого периода или завершается при других обстоятельствах.

Военно-транспортная обязанность устанавливается с целью удовлетворения потребностей ВСУ и других военных формирований транспортными средствами (включая водные) и техникой. В частности, это могут быть тракторы, самоходные шасси, самоходные сельскохозяйственные, дорожно-строительные машины, сельскохозяйственная техника.

Напомним, 11 апреля Верховная рада Украины приняла во втором чтении законопроект №10449, который регулирует процедуру мобилизации. Президент Украины Владимир Зеленский подписал закон о мобилизации 16 апреля. Документ был обнародован 17 апреля и начнет действовать с 18 мая.

📗 Ділова Одеса Телеграм
📘 Facebook
📙 Сайт

Консультация специалиста

Календар

Июль 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031