Велосипедисти теж водії
Консультація, Транспорт

Експерт розповів про правила руху для двоколісних транспортних засобів

Начальник відділу розслідування злочинів у сфері транспорту слідчого управління ГУНП в Одеській області Дмитро Слюта розповів про правила руху для двоколісних транспортних засобів.

Велосипедист має право керувати велосипедом, який обладнаний звуковим сигналом та світлоповертачами: спереду білого кольору, по боках – помаранчевого, позаду – червоного. Для руху у темну пору доби і в умовах недостатньої видимості на велосипеді повинен бути встановлений та увімкнений ліхтар (фара).

Також слід взяти до уваги, що якщо велосипедисти рухаються групами, то вони повинні їхати один за одним, щоб не заважати іншим учасникам дорожнього руху. 

«Загалом рух по проїзній частині на велосипедах, мопедах, гужових возах (санях) і вершникам дозволяється лише в один ряд по правій крайній смузі якомога правіше, за винятком випадків, коли виконується об’їзд. Поворот ліворуч та розворот дозволяється на дорогах з однією смугою для руху в кожному напрямку і без трамвайної колії посередині. Можна їхати і по узбіччю, якщо це не створить перешкод пішоходам», — пояснює Дмитро Слюта.

Також майор поліції зауважує: якщо велосипедисти рухаються по велосипедній доріжці і вона перетинає дорогу поза перехрестям, керманичі двоколісників зобов’язані дати дорогу іншим транспортним засобам, що рухаються по дорозі.

Важливе зауваження: рухатися по дорозі на велосипедах дозволяється тільки з 14-річного віку.

Крім того, варто пам’ятати щодо вантажу, який може перевозити велосипедист: він не повинен заважати водієві керувати двоколісником, а також не повинен створювати перешкод іншим учасникам дорожнього руху.

«Пам’ятайте, що тільки суворе дотримання Правил дорожнього руху захищає всіх нас, водіїв і пішоходів, від небезпеки на дорозі. Правила дорожнього руху — це Закон, і його необхідно дотримуватися», — підсумував поліцейський.

«Велосипедист – водій, тому повинен дотримуватися Правил дорожнього руху», — Дмитро Слюта.

📗 t.me/dilova_odesa
📘 facebook.com/BusinessOdessa
📙 dilova.com.ua

Консультация специалиста

Календарь

Декабрь 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031