Психолог Ірина Марзак розказала про причини блокування крику. Це травмуючий досвід, блокування та придушення емоцій.
Що з цим робити? Спеціаліст розповіла в своїй новій статті.
«Є такі люди, у яких не те що кричати, часто не виходить навіть щось голосно сказати. У цій статті ми торкнемося лише психологічних причин, але вони є найчастішими.
Це БЛОКУВАННЯ і ПРИДУШЕННЯ ЕМОЦІЙ, включаючи і здатність кричати. До цього може призвести ТРАВМУЮЧИЙ ДОСВІД. Пов’язано це з психологічними механізмами захисту та прагненням уникнути повторного переживання тієї події.
Так само причиною може бути соціальний тиск і страх бути засудженими оточуючими. Страждають від нього люди, яких у дитинстві постійно смикали дорослі, коли емоції дітей брали гору.
Це можуть бути і голосноголосі від природи діти, які й у спокійному стані звучать голосніше, ніж інші. Дорослі ж постійно вимагали від них бути тихіше. Так ці дітки поступово перетворювалися на мовчунів, що пригнічують свої емоції, щоб не привертати увагу або не викликати конфліктів.
Для того, щоб перестати пригнічувати емоції та повернути собі здатність їх вільно висловлювати, важливо підійти до вирішення цього комплексно.
Я поділюся з вами двома простими дієвими вправами, які можна виконувати самостійно.
З їх допомогою ви зможете знімати емоційну напругу, що виникла ситуативно. Якщо ваша мета позбавитися емоційних блоків, використовуйте ці дихальні практики у поєднанні з курсом психотерапії.
РІВНОМІРНЕ ДИХАННЯ
По можливості, сядьте у зручній позиції, прикрийте очі, сфокусуйтеся на своєму подиху та приготуйтеся до рахування.
Починайте вдихати через ніс, рахуючи до чотирьох, потім затримайте дихання і знову рахуйте до чотирьох, а потім повільно видихайте через рот знову рахуючи до чотирьох.
Намагайтеся утримувати рівномірний ритм дихання і зосередитися на відчуттях під час кожного вдиху та видиху.
Продовжуйте цю практику протягом кількох хвилин або доти, доки не відчує покращення свого психоемоційного стану.
ПРИРОДНЕ ЗВУЧАННЯ
Якщо ви знаходитесь за містом, спробуйте зосередитися на звуках природи. Послухайте як співають птахи, шумить дощ, тече струмок, дує вітер… Постарайтеся їх відфільтрувати від технічних звуків, наприклад, від звуку авто, що проїжджає, і в самому чистому вигляді впустити всередину себе.
Якщо ви проживаєте в місті, можете послухати заспокійливу музику в поєднанні зі звуками природи. Приготуйте її заздалегідь і подбайте, щоб у вас були навушники. Слухайте, уважно стежте за звуками, фокусуйтеся на них і поступово заповнюйте ними вашу свідомість.
Для посилення ефекту поєднуйте цю вправу з дихальними практиками, це швидше допоможе розслабитися та зняти емоційну напругу.
Застосовуйте практики протягом дня у тих моментах, коли виникають сильні емоції чи напруга.
Будьте здоровими та щасливими, маленьких та великих вам перемог!»
Ірина Марзак, професійний психолог з 20 річним досвідом
Поспілкуватися з психологом Іриною Марзак можна в соцмережах: