Міністерство освіти ускладнює порядок вступу до вищих навчальних закладів

Міністерство надіслало до ВНЗ лист за підписом заступника міністра Михайла Вінницького про те, що готують зміни до порядку прийому до вищих навчальних закладів, які, зокрема, стосуватимуться питання вступу до аспірантури.

Після того, як було вирішено зберегти відстрочку від мобілізації для осіб, які навчаються в аспірантурі, МОН змінило вимоги щодо вступу для здобуття цього ступеня.

Головною новацією стало запровадження для охочих вступити до магістратури та аспірантури єдиного вступного іспиту, який складається з двох предметів — навчальної компетентності та іноземної мови.

Також, було змінено терміни зарахування на навчання.

До попереднього року ВНЗ мали право набирати аспірантів протягом усього навчального року.

Тепер же зарахування до аспірантури відбудеться не раніше вересня.

Крім того, згідно з наказами міністра освіти Оксена Лісового, затверджено такі строки щодо зарахування до магістратури:

  • подання документів для участі в конкурсному відборі з 1 по 22 серпня,
  • для контрактників з 1 по 16 серпня,
  • зарахування бюджетників до 27 серпня,
  • зарахування контрактників — до 30 серпня.

А це означає, що багато охочих вступити до ВНЗ на магістратуру або аспірантуру, щоб отримати право на відстрочку від мобілізації, можуть просто не дочекатися наказу про зарахування і бути призвані в армію до цього моменту.

________________________________________________________________________________________________________________

Министерство образования усложняет порядок поступления в высшие учебные заведения

Министерство отправило в вузы письмо за подписью заместителя министра Михаила Винницкого о том, что готовят изменения в порядок приема в высшие учебные заведения, которые, в частности, будут касаться вопроса поступления в аспирантуру.

После того, как было решено сохранить отсрочку от мобилизации для лиц, обучающихся в аспирантуре, МОН изменило требования по поступлению для получения этой степени.

Главной новацией стало введение для желающих поступить в магистратуру и аспирантуру единого вступительного экзамена, который состоит из двух предметов — учебной компетентности и иностранного языка.

Также, были изменены сроки зачисления на обучение.

До предыдущего года ВУЗы имели право набирать аспирантов в течение всего учебного года.

Теперь же зачисление в аспирантуру состоится не раньше сентября.

Кроме того, согласно приказам министра образования Оксена Лисового, утверждены такие сроки по зачислению в магистратуру:

подача документов для участия в конкурсном отборе с 1 по 22 августа,

для контрактников с 1 по 16 августа,

зачисление бюджетников до 27 августа,

зачисление контрактников — до 30 августа.

А это значит, что многие желающие поступить в ВУЗ на магистратуру или аспирантуру, чтобы получить право на отсрочку от мобилизации, могут просто не дождаться приказа о зачислении и быть призваны в армию до этого момента.

📗 Ділова Одеса Телеграм
📘 Facebook
📙 Сайт

Основні зміни в законі про мобілізацію з 18 травня — адвокат  адвокат  Світлана Круторогова

18 травня в Україні набрав чинності новий закон про мобілізацію. Він має на меті унормувати військовий облік, правила бронювання та відстрочки від мобілізації.

Зокрема, усі військовозобов’язані, зокрема й зі статусом обмежено придатні, мають оновити свої дані у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП).

Адвокат Адвокатського обʼєднання Юридична компанія Віннер Світлана Круторогова розповіла про основні зміни в законі про мобілізацію з 18 травня.

Мобілізація: що зміниться з 18 травня

Загалом зміниться мобілізаційний вік. Раніше мобілізувати можна було з 27 років, тепер із 25. З’являється таке поняття, як електронний кабінет військовозобов’язаного Резерв+. Крім того, закон про мобілізацію передбачає приєднання до лав ЗСУ засуджених осіб, але за нетяжкі злочини.

Новий закон про мобілізацію прибирає таке поняття, як обмежено придатний.

– Змінюється бронювання освітян, які зараз мають відстрочку. Збільшуються штрафи за ухилення від мобілізації, хоча це вже інший закон. Цим законом вносяться зміни до Кодексу про адмінправопорушення і збільшується розмір відповідальності. Нагадаю, що спочатку Верховна Рада запропонувала кримінальну відповідальність за порушення мобілізаційного законодавства, – наголосила Світлана Круторогова.

Нові штрафи за ухилення від мобілізації

Зараз в Україні діють норми Кодексу про адмінправопорушення, зокрема це статті 210 та 210-1.  Попередній штраф, передбачений цією статтею, становив від 510 грн до 850 грн; якщо повторно вчинялося таке правопорушення, тоді штраф був від 50 до 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян – під час розрахунку штрафу використовується неоподаткований мінімум у розмірі 17 грн. Відповідно, сума штрафу була від 850 до 1 700 грн.

Друга стаття, яка передбачає відповідальність за порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію – стосується безпосередньо ухиляння.

Попередні штрафи, передбачені Кодексом про адмінправопорушення, — від 100 до 200 неоподаткованих мінімумів (так само помножити на 17 грн). Якщо повторно вчиняється правопорушення, то розмір штрафу вже збільшується.

– Але у новому законі штрафи значно зростають. Наприклад, за порушення військового обліку (у мирний час – Ред.) штраф становитиме від 3 400 грн до 5 100 грн, якщо правопорушення виявлено вперше. Якщо повторно впродовж року те саме правопорушення, то тоді штраф збільшується від 300 до 500 неоподаткованих мінімумів. Тобто це від 5100 грн до 8500 грн, – розповіла юристка.

Що стосується безпосередньо ухилення від мобілізації, то тут штраф від 300 до 500 неоподаткованих мінімумів (від 5 100 грн до 8 500 грн). Якщо впродовж року вчиняється таке ж правопорушення, то накладається штраф від 500 до 700 неоподаткованих мінімумів (від 8 500 до 11 900). Це розмір штрафів у мирний час.

В особливий період, тобто у воєнний час, розмір штрафів значно більший – для громадян від 17 00 до 25 500 грн, а для посадовців та юридичних осіб – від 34 000 до 59 500 грн.

17 травня президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт № 10379 про внесення змін в Кримінальний кодекс та Кодекс про адміністративні правопорушення щодо збільшення суми штрафів.

Кому скасували право на відстрочку від мобілізації

Відстрочку від мобілізації отримують студенти, які навчаються за денною або дуальною формою навчання. Це стосується й аспірантів, які здобувають наступний рівень освіти – вищий за попередній.

Водночас право на відстрочку від мобілізації втрачають багатодітні батьки, які мають заборгованість з аліментів. Позбавили відстрочки представників організацій Міноборони України.

Які документи підтверджують право на відстрочку від мобілізації

Основні категорії осіб, які мають право на відстрочку, це:

  • багатодітні батьки, які мають на утриманні від трьох і більше дітей віком до 18 років,
  • батьки, чия дитина має інвалідність І чи II групи,
  • усиновителі, опікуни тощо, на утриманні яких діти-сироти або діти, позбавлені батьківського піклування, віком до 18 років,
  • особи, які на утриманні мають родичів з I чи II групою інвалідності за умови, що немає інших родичів, які могли б доглядати за такою особою.

Щодо необхідних документів для оформлення права на відстрочку від мобілізації, то це визначається в кожному окремому випадку.

Не існує такого нормативно-правового акту, який би чітко регламентував або визначав перелік документів, які треба надати до ТЦК для отримання відстрочки від мобілізації, наголошує Світлана Круторогова.

Наприклад, батько-одинак, який доглядає неповнолітню дитину, повинен отримати рішення суду, що місцеперебування дитини визначено з ним. Також має бути рішення про розірвання шлюбу із матір’ю дитини. Ще рішення суду про встановлення факту, що матір дитини не бере участі у вихованні та догляді за спільною дитиною, або що матір позбавили батьківських прав, або вона визнана судом відсутньою або померлою.

– До речі, такі ж документи запитують прикордонники у разі перетину батьком-одинаком державного кордону, – говорить юристка Світлана Круторогова.

Право на відстрочку мають особи з інвалідністю І, II та III групи, але вони повинні надати підтвердження свого діагнозу – висновок МСЕК (медико-соціальної експертної комісії).

Ще один приклад – утримання родичів з інвалідністю у випадку, якщо немає жодних інших родичів, які б могли взяти на себе функцію утримання.

Тут військовозобов’язаний має надати до ТЦК документи, які підтверджують інвалідність особи, а також документ, який підтверджує факт того, що не існує жодних інших родичів, які б могли глядіти таку людину. Це може бути акт обстеження від ЖЕКу або акт із соціальної служби.

Юристка Світлана Круторогова наголошує, якщо людина дійсно має право для отримання відстрочки, вона має самостійно захистити свої права, підготувати необхідні документи та надати їх ТЦК.

– Я б навіть радила надсилати документи Укрпоштою. Тому що саме Укрпошта має опцію відправлення документів з описом вкладення. Тобто в цьому описі потрібно буде перерахувати документи, які надаються. Варто зауважити, що не потрібно надсилати оригінали документів, але це мають бути нотаріально завірені копії, – наголошує Світлана Круторогова.

Що стосується заяви на відстрочку від мобілізації, то вона складається у довільній формі.

Якщо військовозобов’язаний принесе документи на відстрочку до ТЦК, то канцелярія на пакеті документів має поставити відповідну позначку.

Бронювання від мобілізації

Раніше бронювання здійснювалося за рішенням Міністерства економіки України.

Хто має право на бронювання: працівники органів державної влади та місцевого самоврядування; народні депутати та їхні помічники, судді тощо; працівники галузі економіки та оборони, які мають стратегічно важливе значення, наприклад агросектор, виготовлення та ремонт військової техніки, боєприпасів; виробники товарів для ЗСУ; сфера медіа та культури.

Але за новим законодавством погодження бронювання тепер буде і в компетенції Міністерства оборони, наголошує адвокат. Раніше функція погодження списків заброньованих належала Генерального штабу ЗСУ.

У новому законі про мобілізацію 18 травня державних службовців категорії Б та В тепер бронюватимуть на 50% від їхньої кількості. Держслужбовців категорії А — вищого корпусу держслужби — ці зміни не зачеплять.

Варто зауважити, що держслужбовці, які мають право на бронювання, все одно мають уточнити свої дані в ТЦК, в електронному кабінеті чи у ЦНАПі.

Що робити, якщо добігає кінця дата бронювання

– Тут треба порушувати питання щодо погодження нового бронювання. Якщо це стосується, наприклад, критично важливого сектору економіки, то керівники таких підприємств самі мають контролювати строки бронювання своїх працівників, оскільки це в їхніх інтересах, – говорить Світлана Круторогова.

Юристка наголошує, що не варто цілковито покладатися на компетенцію працівників ТЦК в оновленні списків заброньованих, а самим контролювати, звертатися з адвокатськими запитами або ж навіть оскаржувати у суді у разі потреби.

Якщо людина заброньована, проте все ж отримала повістку на пошту, то, за словами юристки Світлани Круторогової, така особа має звернутися із заявою та надати витяг із наказу, який готує безпосередньо керівник підприємства критичного сектору.

Ці документи можна відправити цінним листом з описом вкладення до ТЦК.

– Я б навіть радила відправляти такі документи кур’єром. В Укрпошти є така функція. Тоді кур’єр приносить пакет документів безпосередньо в ТЦК, там його приймають та реєструють. А особа, яка відправляла цей пакет, через онлайн-відстеження матиме доказ, що її документи ТЦК забрало, – наголошує Світлана Круторогова.

Коли саме підприємство отримало на своїх працівників бронювання – відповідне рішення Мінекономіки, то керівники підприємства повідомляють ТЦК той факт, що в них є заброньовані працівники. І певний перелік підприємство має надіслати до територіального центру комплектування.

Де та хто може вручити повістку

Чинним законодавством чітко не визначено перелік місць, де можуть вручити повістку.

Бувало, що військовозобов’язаний вже стоїть у черзі до ТЦК, а йому прямо тут вручають повістку. Тоді особа має наголосити представникам територіального центру комплектування, що ось вже стою у черзі, я прийшов, я не ухиляюся.

Юристка Світлана Круторогова наголошує, що є практика Верховного суду України, де зазначається, що повістка вважається отриманою, коли це засвідчено особистим підписом.

Якщо трапляється ситуація, коли повістки просто кидають до поштової скриньки, а військовозобов’язаний їх не бачив і, як наслідок, накладається адміністративний штраф, то таку постанову про стягнення можна оскаржити. До речі, наявність штрафів можна перевірити в Єдиному реєстрі боржників або в Реєстрі виконавчих проваджень.

Відповідальність за невказання фактичного місця проживання в е-кабінеті?

Відповідальність за невказання певної інформації в електронному кабінеті військовозобов’язаного ретельно не прописано у законі.

У будь-якому разі це можна зробити, безпосередньо прийшовши до ТЦК.

Мобілізація до 25 років

Особу віком до 25 років можуть мобілізувати лише за добровільною згодою.

Відстрочка від мобілізації за сімейними обставинами

Така відстрочка може надаватися, якщо це, наприклад, дружина військовозобов’язаного з інвалідністю I або II групи.

Також відстрочку від мобілізації за сімейними обставинами можна отримати, якщо військовозобов’язаний має доглядати за своїми батьками або батьками дружини, які мають інвалідність I або II групи. Проте за умови, що немає інших родичів, які можуть здійснювати такий нагляд.

Мобілізація вчителів

За словами юристки Світлани Круторогової, згідно із новим законом про мобілізацію, призову не підлягають  наукові працівники, викладачі закладів вищої фахової освіти та коледжів, наукових установ, які мають вчене звання. Також не підлягають призову викладачі училищ та вчителі, які працюють у закладах освіти як мінімум на 0,75 ставки.

З якими хворобами звільняють від мобілізації

До внесення змін у закон про мобілізацію йшлося про три категорії осіб: придатний, обмежено придатний та непридатний. З 18 травня лишається лише дві категорії – придатний та непридатний.

Щодо категорії обмежено придатний, то тут маємо кілька нюансів. Є визначений перелик хвороб, за якими особу можна визначити непридатною до військової служби, зокрема це: хвороби, пов’язані з кров’ю, певні онкологічні захворювання, хвороби серця, захворювання шкіри та очей тощо.

– Якщо у військовозобов’язаного зараз стан загострення якоїсь хвороби, то йому дається час на лікування. Потім він має пройти повторну ВЛК, після якої встановлять, чи придатний, чи не придатний військовозобов’язаний до служби, – наголосила Світлана Круторогова.

За її словами, із повним переліком хвороб, з якими звільняють від мобілізації, можна ознайомитися в положенні про ВЛК, яке затверджене наказом Міноборони України № 402.

Заяви про відстрочку до ТЦК

Така заява до ТЦК подається у довільній формі. До заяви додаються документи, які підтверджують підстави для надання відстрочки від мобілізації. Оригінали документів мають бути в наявності, копії варто завірити нотаріально.

У “шапці” заяви обов’язково треба вказати ПІБ, місце проживання, засіб зворотного зв’язку.

У тексті заяви наголосити: згідно зі ст. 23 закону, звертаю увагу, що маю право на відстрочку від мобілізації, і на підтвердження цього надаю нотаріально завірені копії доказів.

Що таке економічне бронювання

Адвокат Світлана Круторогова наголошує, що зараз на законодавчому рівні економічне бронювання все ще розглядається. Але загалом економічне бронювання від мобілізації передбачає, що за працівника певної галузі підприємство має сплачувати високий військовий збір, що і забезпечить військовозобов’язаному таке бронювання.

Які документи взяти до ТЦК

Основне це – паспорт, військовий квиток, ідентифікаційний код платника податків.

Якщо в особи є підстави для відстрочки від мобілізації, то треба принести документи, які це підтверджують.

Якщо особа заброньована, то необхідно взяти копію наказу Мінекономіки, витяг із наказу з підписом керівника підприємства.

Якщо особа має право на відстрочку за сімейними обставинами, тоді це рішення судів, документи, які підтверджують наявність інвалідності у члена родини тощо (індивідуально у кожному випадку).

Важливо, що до ТЦК надаються нотаріально завірені копії, а не оригінали документів.

Чому є черги до ТЦК, якщо обіцяють е-кабінет

На думку адвоката Світлани Круторогової, фізичне відвідування територіального центру комплектування є більш практичним.

Електронні кабінети запрацюють з часом, але можуть виникнути певні технічні проблеми. Тому задля уникнення цього краще самому прийти до ТЦК.

Кому не потрібно йти до ТЦК після 18 травня

Не потрібно йти, якщо особа не придатна до військової служби, виключена з військового обліку і в ТЦК мають про це оновлені дані.

Що робити обмежено придатним після 18 травня

Такі військовозобов’язані можуть самі прийти до ТЦК, але вони впродовж 9 місяців мають пройти повторну військово-лікарську комісію та підтвердити свій стан здоров’я. І, можливо, таку особу визнають вже непридатною до військової служби, розповіла Світлана Круторогова.

Адвокат наголошує, що за підсумками проходження ВЛК військовозобов’язаного можуть визнати непридатним для ведення боїв, але придатним для роботи в тилу, наприклад, у тому ж таки ТЦК.

Які документи військовозобов’язаний має носити із собою

За словами Світлани Круторогової, краще постійно мати при собі паспорт громадянина України, або закордонний паспорт, або посвідчення водія. Якщо представники ТЦК десь на вулиці зупинять військовозобов’язаного, то він зможе пред’явити документ.

За законом, всі військовозобов’язані громадяни України віком від 18 до 60 років повинні мати при собі військово-облікові документи та надавати їх на вимогу представника ТЦК або поліціянта. Військово-облікові документи також мають право перевіряти представники Державної прикордонної служби у прикордонній смузі.

Застосунок Резерв+

Заступниця міністра оборони з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Катерина Черногоренко повідомила, що мобільний застосунок Резерв+ для військовозобов’язаних , призовників та резервістів, в якому можна оновити свої облікові дані, запрацює з 00:01 18 травня.

Застосунок можна завантажити на смартфони через App Store та Google Play Market.

У застосунку Резерв+ є QR-код, відсканувавши який представники ТЦК зможуть переглянути інформацію про статус військовозобовʼязаного.

📗 Ділова Одеса Телеграм
📘 Facebook
📙 Сайт

В Одесі відбувся автопробіг на підтримку військовополонених (відео)

19 травня в Одесі родичі та близькі військовослужбовців Маріупольського гарнізону організували автопробіг на підтримку полонених, всіх, хто зник безвісти та про чию долю нічого невідомо.
Організаторка автопробігу на підтримку військовополонених Анна Пажера розповіла, що одна з цілей акції — нагадати людям, місту та владі, що захисники «Азовсталі» перебувають у полоні вже два роки:

«Саме сьогодні останні хлопці вийшли в почесний полон. І сьогодні саме два роки, як вони знаходяться в лапах ворога. Знаходяться в пеклі. Це буде нагадування всьому місту, владі про те, що наші герої вже два роки знаходяться в полоні. Міжнародні організації вони взагалі не реагують — про них мови не йде. Червоних хрест, ООН — вони всі просто безпомічні. Але хотілося б щоб вони почали виконувати свої обов’язки».


Учасниця автопробігу Катерина зазначила, що українських бійців засуджують на 25 років ув’язнення або на довічне за законами ДНР. Наразі невідомо, як це впливатиме на обміни таких полонених:

«Вони вийшли за наказом. Їм обіцяли три-чотири місяці. У нас ніякої інформації, що з ними. Наших бійців на довічне або на 25 років засуджують за законами ДНР. Ми навіть не знаємо, як це буде впливати на обміни і чи будуть їх обмінювати взагалі».


«В полоні у мене син вже два роки. Виходив з Азовсталі. Потім полон, Оленівка і наразі ніякої інформації», — розповіла учасниця автопробігу Людмила.

«У мене брат в полоні. Я прийшов, щоб підтримати сім’ю свою. Прийшов, щоб підтримати Азовсталь. Я прийшов, аби їх не забували, бо з ними треба теж щось робити», — поділився учасник акції Іван Кравченко.


В Одессе прошел автопробег в поддержку военнопленных (видео)

19 мая в Одессе родственники и близкие военнослужащих Мариупольского гарнизона организовали автопробег в поддержку пленных, всех пропавших без вести и о чьей судьбе ничего неизвестно.
Организатор автопробега в поддержку военнопленных Анна Пажера рассказала, что одна из целей акции — напомнить людям, городу и властям, что защитники «Азовстали» находятся в плену уже два года:

«Именно сегодня последние ребята вышли в почетный плен. И сегодня именно два года, как они находятся в лапах врага. Находятся в аду. Это будет напоминание всему городу, властям о том, что наши герои уже два года находятся в плену. Международные организации они вообще не реагируют — о них речи не идет. Красных крест, они все просто беспомощны.

Участница автопробега Екатерина отметила, что украинских бойцов осуждают на 25 лет тюрьмы или на пожизненное по законам ДНР. Пока неизвестно, как это будет влиять на обмены таких пленных:

«Они вышли по приказу. Им обещали три-четыре месяца. У нас никакой информации, что с ними. Наших бойцов на пожизненное или на 25 лет осуждают по законам ДНР. Мы даже не знаем, как это будет влиять на обмены и будут ли их обменивать вообще».

«В плену у меня сын уже два года. Выходил из Азовстали. Потом плен, Оленевка и пока никакой информации», — рассказала участница автопробега Людмила.

«У меня брат в плену. Я пришел, чтобы поддержать семью свою. Пришел, чтобы поддержать Азовсталь. Я пришел, чтобы их не забывали, потому что с ними нужно тоже что-то делать», — поделился участник акции Иван Кравченко.

📗 Ділова Одеса Телеграм
📘 Facebook
📙 Сайт

В Одесі почав курсувати другий низькопідлоговий трамвай «Татра-Юг»

З 17 травня в Одесі розпочав пасажирські перевезення другий трамвай моделі К1Т306 компанії «Татра-Юг», виробничі потужності якої знаходяться у Дніпрі.

Про це повідомляє «Одесміськелектротранс».

«Добра новина — сьогодні на вулиці нашого  міста  вийшли два нових трамваї. Один з них — це багатосекційний сучасний вагон довжиною 26 метрів, що виготовляє компанія «Татра-Юг» та поставляє в рамках проєкту «Міський громадський транспорт України» за кредитні кошти Європейського інвестиційного банку. Він курсує 17 маршрутом: «Куликове поле — 11 станція  Великого Фонтану», — повідомили на підприємстві у минулу п’ятницю.

Трамвай обслуговуватиме маршрут №17.

Нагадаємо, що перший низькопідлоговий трамвай моделі К1Т306 Одеса отримала в другій половині грудня минулого року, а офіційно було представлено наприкінці 2023 року.

Довжина вагону — 26 м, він може перевозити до 300 пасажирів, місць для сидіння — 71.

________________________________________________________________________________________________________________

В Одессе начал курсировать второй низкопольный трамвай «Татра-Юг»

С 17 мая в Одессе начал пассажирские перевозки второй трамвай модели К1Т306 компании «Татра-Юг», производственные мощности которой находятся в Днепре.

Об этом сообщает «Одесгорэлектротранс».

«Хорошая новость — сегодня на улицы нашего города вышли два новых трамвая. Один из них — это многосекционный современный вагон длиной 26 метров, который производит компания «Татра-Юг» и поставляет в рамках проекта «Городской общественный транспорт Украины» за кредитные средства Европейского инвестиционного банка. Он курсирует по 17 маршруту: «Куликово поле — 11 станция Большого Фонтана», — сообщили на предприятии в минувшую пятницу.

Трамвай будет обслуживать маршрут №17.

Напомним, что первый низкопольный трамвай модели К1Т306 Одесса получила во второй половине декабря прошлого года, а официально был представлен в конце 2023 года.

Длина вагона — 26 м, он может перевозить до 300 пассажиров, мест для сидения — 71.

📗 Ділова Одеса Телеграм
📘 Facebook
📙 Сайт

Відключення двічі на день — хто з одеситів залишиться без світла (адреси)

Сьогодні, 20 травня, в Одеській області з 18:00 до 00:00  запроваджено стабілізаційні відключення світла через велике навантаження на електросистему. Це стосується як промислових, так і побутових споживачів. Окрім цього, енергетики проводять ремонтні роботи на мережах, тому у деяких одеситів світла не буде до 19:00. Зазначимо, що час відновлення може змінюватись, залежно від виконання робіт.

Про це повідомляє пресслужба ДТЕК Одеські електромережі.

Південний РЕМ: 


Абрикосова, 4-105, Дубовий Гай, 2-57, Лігінська (Макаренка), 1-33, Бориса Едуардса (Писарева), 28-40, Рівності, 88-195, пров. 1й Рівності, 90, пров. Рівності, 92, пров. Абрикосовий, 1-29, Фонтанська дор., 106/к.37,40, пров. Янтарний, 6-8, Айвазовського (Тимірязєва), 34.
Роботи до 17.00

Центральний РЕМ: 


Пр.Шевченко, 8/13, 12-73, Квіткова, 1-21, Кордонна, 25-74, О.Косяченка, 9-54, Св.Ріхтера, 33-109, Т.Тесс, 3-43, Ольги Благовидової (Кострова), 7-37, Богуна, 6-21, Платанова, 1-126, пров. 1й, 2й Бузковий, 1-19, пров. Бузьковий, 2/2, пров. Килимовий, 5-9, проїзд Бузьковий, 1-6, Квітнева, 20-33, Миколи Лисенка (Корнюшина), 1-27, Йозефа Прибіка (Мінська), 30-49, Сільська, 29-44, Туристська, 7-15, Ближні Млини (Кондренка), 97-99, Малішевського (Гастелло), 9-55, Клименко, 25, 33в.
Роботи до 19.00

Північний РЕМ: 


Агрономічна, 1-189, Петра Болбочана (Мічуріна), 1-43, Молодіжна, 1-21, Заболотного, 56, 56а.
Роботи до 19.00


Отключение дважды в день – кто из одесситов останется без света (адреса)

Сегодня, 20 мая, в Одесской области с 18:00 до 00:00 ¦введены стабилизационные отключения света из-за большой нагрузки на электросистему. Это относится как к промышленным, так и к бытовым потребителям. Кроме того, энергетики проводят ремонтные работы на сетях, поэтому у некоторых одесситов света не будет до 19:00. Отметим, что время восстановления может изменяться в зависимости от выполнения работ.

Об этом сообщает пресс-служба ДТЭК Одесские электросети.

Южный РЭС:

Абрикосова, 4-105, Дубовая Роща, 2-57, Лигинская (Макаренко), 1-33, Бориса Эдуардса (Писарева), 28-40, Равенства, 88-195, пер. 1й Равенства, 90, пер. Равенства, 92, пер. Абрикосовый, 1-29, Фонтанская дор., 106/к.37,40, пер. Янтарный, 6-8, Айвазовского (Тимиразева), 34.
Работы до 17.00

Центральный РЭС:

Пр.Шевченко, 8/13, 12-73, Цветочная, 1-21, Кордонная, 25-74, А.Косяченко, 9-54, Св.Рихтера, 33-109, Т.Тесс, 3-43, Ольги Благовидовой (Костровая), 7-37, Богуна, 6-21, Платанова, 1-126, пер. 1й, 2й Сиреневый, 1-19, пер. Бужковый, 2/2, пер. Ковровый, 5-9, проезд Бужковый, 1-6, Апрельская, 20-33, Николая Лысенко (Корнюшина), 1-27, Йозефа Прибика (Минская), 30-49, Сельская, 29-44, Туристская, 7-15 , Ближние Мельницы (Кондренко), 97-99, Малишевского (Гастелло), 9-55, Клименко, 25, 33в.
Работы до 19.00

Северный РЭС:

Агрономическая, 1-189, Петра Болбочана (Мичурина), 1-43, Молодежная, 1-21, Заболотного, 56, 56а.
Работы до 19.00

📗 Ділова Одеса Телеграм
📘 Facebook
📙 Сайт

Порти Одещини увійшли до рейтингу 5 найприбутковіших держпідприємств країни

Торговельний порт «Чорноморськ» на Одещині потрапив у п’ятірку найприбутковіших держпідприємств за обігами за результатами 2023 року.

Про це відомо з аналітичних даних, вказаних на Opendatabot.

Зазначається, Чорноморський порт продемонстрував найбільше зростання прибутку, що за рік підвищився у 26 разів: з 37,2 млн до 986 млн грн.

Також до п’ятірки найприбутковіших держпідприємств увійшов ще один порт з Одещини – Ізмаїльський морський торговельний порт. Його дохід сягнув 2,71 млрд грн, а прибуток – 1,01 млрд грн. Це найбільший показник в Одеській області. Водночас найприбутковішим підприємством України є «Ліси України» — 2,8 млрд грн.

Зазначимо, що нещодавно The New York Times, аналізуючи ситуацію з морським експортом, писало, що потік зернових суден через порти Одеської області є бажаним поштовхом для відновлення економіки України, враховуючи втрати від війни. А морський експорт зерна з країни повернувся майже до довоєнного рівня.

«Згідно з даними Адміністрації морських портів України, за останні шість місяців Україна експортувала 27,6 млн метричних тонн зернових і олійних культур через Чорне море, головний експортний шлях країни. Це лише на 0,2 мільйона метричних тонн менше середнього обсягу експорту за той же період з 2018 по 2021 рік, до початку повномасштабного вторгнення Росії в лютому 2022 року», – пише The New York Times.

Водночас закордоні аналітики попереджають, що це може тривати недовго. Однією з головних причин, що перешкоджає поверненню на довоєнний рівень, зрозуміло є системні російські атаки на одеські портові споруди.

________________________________________________________________________________________________________________

Порты Одесской области вошли в рейтинг 5 самых прибыльных госпредприятий страны

Торговый порт «Черноморск» в Одесской области попал в пятерку самых прибыльных госпредприятий по оборотам по результатам 2023 года.

Об этом известно из аналитических данных, указанных на Opendatabot.

Отмечается, Черноморский порт продемонстрировал наибольший рост прибыли, которая за год повысилась в 26 раз: с 37,2 млн до 986 млн грн.

Также в пятерку самых прибыльных госпредприятий вошел еще один порт из Одесской области — Измаильский морской торговый порт. Его доход достиг 2,71 млрд грн, а прибыль — 1,01 млрд грн. Это самый большой показатель в Одесской области. В то же время самым прибыльным предприятием Украины является «Леса Украины» — 2,8 млрд грн.

Отметим, что недавно The New York Times, анализируя ситуацию с морским экспортом, писало, что поток зерновых судов через порты Одесской области является желанным толчком для восстановления экономики Украины, учитывая потери от войны. А морской экспорт зерна из страны вернулся почти к довоенному уровню.

«Согласно данным Администрации морских портов Украины, за последние шесть месяцев Украина экспортировала 27,6 млн метрических тонн зерновых и масличных культур через Черное море, главный экспортный путь страны. Это лишь на 0,2 миллиона метрических тонн меньше среднего объема экспорта за тот же период с 2018 по 2021 год, до начала полномасштабного вторжения России в феврале 2022 года», — пишет The New York Times.

В то же время зарубежные аналитики предупреждают, что это может продлиться недолго. Одной из главных причин, препятствующей возвращению на довоенный уровень, разумеется, являются системные российские атаки на одесские портовые сооружения.

📗 Ділова Одеса Телеграм
📘 Facebook
📙 Сайт

Вночі над Одещиною збили «шахеди»

У Повітряному командуванні «Південь» повідомили, що вночі 20 травня протиповітряною обороною півдня України було знищено 17 ворожих ударних БпЛА типу «Shahed-136/131»: один на Одещині та 16 – на Миколаївщині.

Також у небі Одещини протягом минулої доби було збито два розвідувальних дрони «Орлан-10».

На жаль, в області минулої доби ворог завдав удару балістичною ракетою, ймовірно, «Іскандер-М».

Від початку поточної доби російські окупанти завдали чотири ракетні удари із застосуванням п’яти ракет, 35 авіаударів із застосуванням 38 КАБів, понад 409 ударів дронамі-камікадзе, здійснили майже три тисячі обстрілів позицій наших військ із різних видів озброєння, зокрема, близько 90 із застосуванням реактивних систем залпового вогню.

На Харківському напрямку від початку доби відбулося 11 бойових зіткнень. Окупанти завдавали авіаударів і не полишали спроб прорвати нашу оборону біля Вовчанська, Стариці, Липців та Зеленого. У відповідь українські воїни завдали загарбникам відчутних втрат, інформація про які уточнюється.

________________________________________________________________________________________________________________

Ночью над Одесской областью сбили «шахеды»

В Воздушном командовании «Юг» сообщили, что ночью 20 мая противовоздушной обороной юга Украины было уничтожено 17 вражеских ударных БпЛА типа «Shahed-136/131»: один в Одесской области и 16 — на Николаевщине.

Также в небе Одесской области за прошедшие сутки были сбиты два разведывательных дрона «Орлан-10».

К сожалению, в области за прошедшие сутки враг нанес удар баллистической ракетой, вероятно, «Искандер-М».

С начала текущих суток российские оккупанты нанесли четыре ракетных удара с применением пяти ракет, 35 авиаударов с применением 38 КАБов, более 409 ударов дронами-камикадзе, осуществили почти три тысячи обстрелов позиций наших войск из различных видов вооружения, в частности, около 90 с применением реактивных систем залпового огня.

На Харьковском направлении с начала суток произошло 11 боевых столкновений. Оккупанты наносили авиаудары и не оставляли попыток прорвать нашу оборону возле Волчанска, Старицы, Липцов и Зеленого. В ответ украинские воины нанесли захватчикам ощутимые потери, информация о которых уточняется.

📗 Ділова Одеса Телеграм
📘 Facebook
📙 Сайт

В Одесі вшанували пам’ять жертв політичних репресій (фото)

В Україні у неділю, 19 травня, відзначається День пам’яті жертв політичних репресій.

Представники громадськості та духовенства на ІІ Християнському кладовищі Одеси вшанували пам’ять жертв масових політичних репресій 1937-1938 років. Про це повідомили у пресслужбі мерії.

Люди принесли квіти до пам’ятної дошки та могил жертв політичних репресій.

Довідка ДО

День пам’яті жертв політичних репресій відзначається згідно з Указом Президента від 21 травня 2007 року щорічно у третю неділю травня з метою належного вшанування пам’яті жертв політичних репресій, привернення уваги суспільства до трагічних подій в історії України, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології.

Кількість жертв політичних репресій в Україні не піддається підрахунку – це неймовірні цифри. Деякі фахівці вважають, що за період від початку 20-х і до кінця 80-х років ХХ століття, тобто за час правління більшовицько-комуністичного режиму, в Україні було заарештовано майже півтора мільйона осіб (із них понад 50% – українці). Величезну кількість із них розстріляли, всі інші пройшли тюрми, заслання, вислання (майже три мільйони українців), каторгу, табори, примусово побували в психіатричних закладах.

Терор і репресії вразили майже всі верстви українського населення: науковців, політиків, військових, священників, представників культури, селянство. Особливо тяжкою і болісною спадщиною минулого стали масові репресії, які чинились сталінським режимом та його прибічниками в Україні у 1930-х роках. Приміром, в Україні в 1937–1938 роках було засуджено 198 918 осіб, з яких близько двох третин – до розстрілу. Решту було відправлено до в’язниць та таборів.


В Одессе почтили память жертв политических репрессий (фото)

В Украине в воскресенье, 19 мая, отмечается День памяти жертв политических репрессий.

Представители общественности и духовенства на ІІ Христианском кладбище Одессы почтили память жертв массовых политических репрессий 1937-1938 годов. Об этом сообщили в пресс-службе мэрии.

Люди принесли цветы к памятной доске и могилам жертв политических репрессий.

Справка ДО

День памяти жертв политических репрессий отмечается согласно Указу Президента от 21 мая 2007 года ежегодно в третье воскресенье мая с целью должного чествования памяти жертв политических репрессий, привлечения внимания общества к трагическим событиям в истории Украины, вызванным насильственным внедрением коммунистической идеологии.

Число жертв политических репрессий в Украине не поддается подсчету – это невероятные цифры. Некоторые специалисты считают, что за период с начала 20-х и до конца 80-х годов ХХ века, то есть за время правления большевистско-коммунистического режима, в Украине было арестовано почти полтора миллиона человек (из них более 50% — украинцы). Огромное количество из них расстреляли, все остальные прошли тюрьмы, ссылки, ссылки (почти три миллиона украинцев), каторгу, лагеря, принудительно побывали в психиатрических заведениях.

Террор и репрессии поразили почти все слои населения: ученых, политиков, военных, священников, представителей культуры, крестьянство. Особенно тяжелым и мучительным наследием прошлого стали массовые репрессии, которые проводились сталинским режимом и его сторонниками в Украине в 1930-х годах. К примеру, в Украине в 1937–1938 годах было приговорено 198 918 человек, из которых около двух третей – к расстрелу. Остальные были отправлены в тюрьмы и лагеря.

📗 Ділова Одеса Телеграм
📘 Facebook
📙 Сайт

В Одесі створять єдиний координаційний орган, який займатиметься реабілітацією військових (фото)

Мер Одеси Геннадій Труханов провів розширену нараду, що об’єднала органи влади, медиків, громадські організації, фахівців різних сфер та служб, що надають послуги з реабілітації. На нараду також були запрошені ветерани, які проходили реабілітацію та протезування в закладах Одеси.

«Сьогодні на порядку денному — дуже важливе питання, яке потребує консолідації наших зусиль. Це реабілітація наших Героїв, які повертаються з бойових дій, які мають посттравматичний синдром, які втратили кінцівки, або інші проблеми. Ми всі розуміємо наші реалії: з кожним днем таких людей ставатиме більше. Це не нове питання, проте сьогодні його актуальність зросла у рази»,

  • зазначив мер Одеси Геннадій Труханов.

Під час наради була представлена наявна в місті медична та соціальна база, чинні міські соціальні програми, зокрема напрямок протезування, а також напрацювання міського  ВетеранХаба, який створений саме як координуюча структура для ветеранів.

За результатами було вирішено  створити в місті координаційну раду, головна мета якої — підвищення  ефективності надання реабілітаційних послуг та створення комплексного підходу  для кожного пацієнта.

«Реабілітація — це все, що допоможе людині повернутися до повноцінного життя. Освіта, культура, адаптивний спорт та інші напрямки. Адже лише комплексний підхід дасть результат»,

  • підсумував Геннадій Труханов.

В Одессе создадут единый координационный орган, который будет заниматься реабилитацией военных (фото)

Мэр Одессы Геннадий Труханов провел расширенное совещание, объединившее органы власти, медиков, общественные организации, специалистов разных сфер и служб, оказывающих услуги по реабилитации. На совещание были приглашены ветераны, которые проходили реабилитацию и протезирование в заведениях Одессы.

«Сегодня в повестке дня — очень важный вопрос, который требует консолидации наших усилий. Это реабилитация наших Героев, которые возвращаются с боевых действий, у которых потеряли конечности посттравматический синдром или другие проблемы. Мы все понимаем наши реалии: с каждым днем таких людей станет больше. Это не новый вопрос, однако сегодня его актуальность выросла в разы»,
– отметил мэр Одессы Геннадий Труханов.

В ходе совещания была представлена существующая в городе медицинская и социальная база, действующие городские социальные программы, в частности направление протезирования, а также наработка городского ВетеранХаба, созданного именно как координирующая структура для ветеранов.

По результатам было решено создать в городе координационный совет, главная цель которого — повышение эффективности предоставления реабилитационных услуг и создание комплексного подхода для каждого пациента.

«Реабилитация – это все, что поможет человеку вернуться к полноценной жизни. Образование, культура, адаптивный спорт и другие направления. Ведь только комплексный подход даст результат»,
– подытожил Геннадий Труханов.

📗 Ділова Одеса Телеграм
📘 Facebook
📙 Сайт

На Одещині відремонтують дорогу за майже 50 мільйонів

В Одеській області шукають підрядника, якому заплатять майже 50 мільйонів за укладку асфальту між населеними пунктами. Йдеться про поточний ремонт автомобільної дороги загального користування.

Відповідний тендер оголошений системі електронних закупівель Prozorro.

Замовником виступило державне підприємство «Служба місцевих автомобільних доріг».

На роботи готові 48 мільйонів 350 тисяч гривень. За ці кошти підрядник має відремонтувати ділянку автомобільної дороги, що пролягає між селами Новопавлівка — Перехрестове Перше — Мала Топорівка в Одеській області.  

Аукціон запланований в форматі відкритих торгів з особливостями на 27 травня. Пропозиції від учасників прийматимуть до 24 травня.

Зазначимо, що відкриті торги з особливостями передбачають, що майже всі строки коротші, ніж були у відкритих торгах відповідно до закону «Про публічні закупівлі». Тобто ця закупівля проходить значно швидше, ніж відкриті торги. Період подання пропозицій — сім календарних днів, період оскарження кваліфікації — п’ять календарних днів. Часто під час таких торгів не відбувається аукціону, тож учасник не має конкурентів. 

Роботи мають бути виконані до кінця поточного року. Підрядник має відремонтувати 9,2 кілометра дороги. Зокрема, розібрати каміння, постелити нове асфальтобетонне покриття з попереднім укріпленням основи та облаштувати узбіччя.

Також на Одещині запланували будівництво дороги в обхід Паланки за 34 мільйони. Служба відновлення та розвитку інфраструктури в Одеській області оголосила тендер для обрання компанії, якій заплатять за розроблення проєктної документації на нове будівництво автомобільної дороги загального користування державного значення Одеса – Рені (на м. Бухарест).

________________________________________________________________________________________________________________

В Одесской области отремонтируют дорогу за почти 50 миллионов

В Одесской области ищут подрядчика, которому заплатят почти 50 миллионов за укладку асфальта между населенными пунктами. Речь идет о текущем ремонте автомобильной дороги общего пользования.

Соответствующий тендер объявлен системе электронных закупок Prozorro.

Заказчиком выступило государственное предприятие «Служба местных автомобильных дорог».

На работы готовы 48 миллионов 350 тысяч гривен. За эти средства подрядчик должен отремонтировать участок автомобильной дороги, пролегающий между селами Новопавловка — Перекрестово Первое — Малая Топоровка в Одесской области.

Аукцион запланирован в формате открытых торгов с особенностями на 27 мая. Предложения от участников будут принимать до 24 мая.

Отметим, что открытые торги с особенностями предусматривают, что почти все сроки короче, чем были в открытых торгах в соответствии с законом «О публичных закупках». То есть эта закупка проходит значительно быстрее, чем открытые торги. Период подачи предложений — семь календарных дней, период обжалования квалификации — пять календарных дней. Часто во время таких торгов не происходит аукциона, поэтому участник не имеет конкурентов.

Работы должны быть выполнены до конца текущего года. Подрядчик должен отремонтировать 9,2 километра дороги. В частности, разобрать камни, постелить новое асфальтобетонное покрытие с предварительным укреплением основания и обустроить обочину.

Также в Одесской области запланировали строительство дороги в обход Паланки за 34 миллиона. Служба восстановления и развития инфраструктуры в Одесской области объявила тендер для избрания компании, которой заплатят за разработку проектной документации на новое строительство автомобильной дороги общего пользования государственного значения Одесса — Рени (на г. Бухарест).

📗 Ділова Одеса Телеграм
📘 Facebook
📙 Сайт