бебі бокс Україна вартість що входить як отримати
Здоров'я

«Пакунок малюка»: як отримати найнеобхідніше для новонародженого

Цьогоріч цією послугою вже скористалися майже 31,9 тис. сімей. Серед регіонів лідерами за отриманням «пакунка малюка» є Дніпропетровська, Одеська, Вінницька, Житомирська та Київська області. Причому 99% батьків отримують такі бебі-бокси прямо в пологових будинках.

Кожна сім’я, в якій народилася дитина, має право на отримання від держави одноразової допомоги у вигляді «пакунка малюка» (бебі бокса). Це – набір із понад 90 якісних засобів та виробів – усе, що точно знадобиться в перші місяці для догляду за немовлям: підгузки, пелюшки, ковдри, матрац, рушник, засоби гігієни, іграшки тощо.

Усі засоби та вироби перевірені й сертифіковані. Ціна закупівлі «пакунка малюка» для держави — 6778 грн, але, якщо батькам купувати в роздріб, увесь набір обійдеться значно дорожче.

Наразі пакунків закуплено в достатній кількості і їх має вистачати на всіх батьків, які хочуть отримати бебі-бокс.

Отримати «пакунок малюка» можуть не тільки біологічні батьки новонародженої дитини, а й усиновлювачі, опікуни, прийомні батьки, батьки-вихователі, патронатні вихователі. Це можна зробити прямо в пологовому будинку після народження дитини. Якщо в цей момент там немає бебі-бокса, протягом 30 календарних днів із дня народження дитини можна подати заяву до органів соціального захисту населення чи Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) за місцем проживання.

Якщо дитина була народжена не в пологовому будинку, потрібно подати заяву про надання «пакунка малюка», свідоцтво про народження дитини, а також документ, що підтверджує факт народження дитини. Цей документ має видати заклад охорони здоров’я, який проводив огляд матері та дитини, aбo медична консультативна комісія, якщо медичний заклад не здійснював огляд матері та дитини.

Якщо дитина була народжена не в Україні, потрібно подати заяву, копію свідоцтва про народження дитини (а в разі його відсутності – копію документа про народження дитини, що видав компетентний орган країни перебування, з перекладом на українську мову). Правильність перекладу або справжність підпису перекладача мають бути засвідчені нотаріально.

Протягом 21 календарного дня батьки повинні отримати відповідь та отримати «пакунок малюка» або ж вмотивовану відмову – вона пов’язана, як правило, з поданням не всього пакета документів.

До речі, отримання цього виду допомоги не обмежує право сім’ї на інші види соціальної підтримки, які передбачені вітчизняним законодавством.

**

«ПАКУНОК МАЛЫША»: КАК ПОЛУЧИТЬ САМЫЙ НЕОБХОДИМЫЙ ДЛЯ НОВОРОЖДЕННОГО

В этом году этой услугой уже воспользовались около 31,9 тыс. семей. Среди регионов лидерами по получению «упаковка малыша» являются Днепропетровская, Одесская, Винницкая, Житомирская и Киевская области. Причем 99% родителей получают такие бэби-боксы прямо в роддомах.

Каждая семья, в которой родился ребенок, имеет право на получение от государства единовременного пособия в виде «упаковка малыша» (бэби бокса). Это набор из более 90 качественных средств и изделий – все, что точно понадобится в первые месяцы для ухода за младенцем: подгузники, пеленки, одеяла, матрас, полотенце, средства гигиены, игрушки и т.д.

Все средства и изделия проверены и сертифицированы. Цена закупки «упаковка малыша» для государства — 6778 грн, но, если родителям покупать в розницу, весь набор обойдется значительно дороже.

Пока пакетов закуплено в достаточном количестве и их должно хватать на всех родителей, которые хотят получить бэби-бокс.

Получить «упаковку малыша» могут не только биологические родители новорожденного ребенка, но и усыновители, опекуны, приемные родители, родители-воспитатели, патронатные воспитатели. Это можно сделать прямо в роддоме после рождения ребенка. Если там нет беби-бокса, в течение 30 календарных дней со дня рождения ребенка можно подать заявление в органы социальной защиты населения или Центр предоставления административных услуг (ЦНАП) по месту жительства.

Если ребенок был рожден не в роддоме, нужно подать заявление о предоставлении «упаковки малыша», свидетельство о рождении ребенка, а также документ, подтверждающий факт рождения ребенка. Этот документ должен выдать учреждение здравоохранения, которое проводило осмотр матери и ребенка, или медицинская консультативная комиссия, если медицинское учреждение не осуществляло осмотр матери и ребенка.

Если ребенок был рожден не в Украине, нужно подать заявление, копию свидетельства о рождении ребенка (а в случае его отсутствия – копию документа о рождении ребенка, выдавшего компетентный орган страны пребывания, с переводом на украинский язык). Правильность перевода или подлинность подписи переводчика должны быть заверены нотариально.

В течение 21 календарного дня родители должны получить ответ и получить «упаковку малыша» или же мотивированный отказ – он связан, как правило, с представлением не всего пакета документов.

Кстати, получение этого вида помощи не ограничивает право семьи на другие виды социальной поддержки, предусмотренные отечественным законодательством.

📗 Ділова Одеса Телеграм
📘 Facebook
📙 Сайт


Консультация специалиста

Календар

Май 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031