Мобілізація неповнолітніх
Війна

Мобілізація неповнолітніх та чоловіків після 60 років: адвокат роз’яснює нюанси

Неповнолітні, яким у рік приписки до призовної дільниці виповнюється 17 років, повинні відвідати свій ТЦК та СП для постановки на військовий облік за місцем свого проживання, пройти медичний огляд та отримати військово-обліковий документ.

Після цього їм видають посвідчення про приписку до призовної дільниці, що підтверджує взяття на військовий облік. Таким чином вони змінюють статус із допризовника на призовника.

Адвокат Антон Маринич пояснює:
Щодо мобілізації призовників, можна стверджувати, що вони не підпадають під категорію громадян, яких можуть мобілізувати. Якщо призовник має бажання проходити військову службу, в такому випадку він може добровільно укласти контракт.

Щодо чоловіків, які досягли 60 років, — такі не підлягають мобілізації, оскільки набули граничного віку перебування в запасі, зауважує адвокат. Вони підлягають виключенню з військового обліку.

“Що стосується громадян, яким виповнилось 17 років, то вони можуть укласти контракт на військову службу (навчання) курсантів вищих військових навчальних закладів або військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти, а також закладів фахової передвищої військової освіти, що здійснюють підготовку осіб на посади сержантського та старшинського складу”, – каже адвокат.

Граничний вік для військовослужбовців, які проходять військову службу під час особливого періоду, з-поміж осіб:

  • рядового, сержантського і старшинського складу, молодшого та старшого офіцерського складу – до 60 років;
  • вищого офіцерського складу – до 65 років.

Якщо чоловіка було мобілізовано й під час служби він досяг граничного віку 60 років, у такому випадку на його прохання він може залишитись на службі ще до 5 років.

При створенні новини використовувалися матеріали інфо-ресурсу РБК- Україна.

📗 t.me/dilova_odesa
📘 facebook.com/BusinessOdessa
📙 dilova.com.ua

Календар

Жовтень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031