мобілізація Безугла законопроект Україна 2023 2024
Війна, Закон, Консультація

Мобілізація Україні: перелік громадян, які беруться на військовий облік, розширять

Перелік громадян, які беруться на військовий облік, розширять за рахунок широкого кола осіб:

❇️які до набуття громадянства України пройшли військову службу в інших державах;

❇️які були засуджені за скоєння кримінального злочину до позбавлення волі, обмеження волі, у тому числі зі звільненням від відбування покарання;

❇️яким після закінчення закладів вищої освіти присвоєно військові (спеціальні) звання офіцерського (середнього начальницького) складу або, які отримали військові звання офіцерського складу після проходження військової підготовки за програмою підготовки офіцерів запасу.

⏹Також скасують заборону роботодавцю під час укладання трудового договору вимагати надання відомостей про реєстрацію місця проживання або перебування призовниками, військовозобов’язаними та резервістами.

⏹Уточнять обов’язки місцевих органів влади та самоврядування, підприємств, установ, організацій щодо здійснення та забезпечення повідомлення та ПРИБУТТЯ громадян у ТЦК та СП.

⏹Повноваження встановлювати Порядок організації проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації на особливий період забирають у ЗСУ та віддають Кабміну.

✅Військовообов’язковим зобов’язують нові обов’язки:

⚡️проходити медичний огляд та лікування згідно з рішеннями ВЛК;

⚡️мати при собі військово-облікові документи та пред’являти їх на вимогу уповноваженого представника ТЦК та СП.

Довідка ДО

Депутат Верховної Ради від фракції «Слуга народу», член комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Мар‘яна Безугла анонсувала реєстрацію глобального законопроекту про зміни щодо мобілізації. ✍️Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook.

🗣«Поки готуємо до реєстрації великий законопроект щодо мобілізації, військового обліку та проходження військової служби», — повідомила нардеп.

📌Щодо студентів

За словами Безуглої, буде змінено порядок надання відстрочки від призову громадянам, які здобувають вищу освіту.
Передбачається усунути можливість уникнення призову шляхом здобуття другої, третьої вищої чи вищої освіти.

📌Щодо засуджених

Пропонується, щоб на військовий облік приймали осіб, засуджених за скоєння кримінального правопорушення до позбавлення волі, обмеження волі, у тому числі зі звільненням від покарання.

📌Догляд за інвалідами

«На сьогоднішній день право на відстрочку мають особи зайняті постійним доглядом за батьками дружини (дружина), а змінами передбачається, що право на відстрочку матимуть особи, які доглядають лише своїх батьків. Військовообов’язані, які мають дружину (дружина) з числа осіб з інвалідністю III групи, що втрачають право на відстрочку Коло осіб, які мають право на відстрочку по догляду за особою з інвалідністю I та II групи або особою, яка за висновком МСЕК потребує постійного догляду, зменшено до членів сім’ї першого ступеня споріднення (батьки та батьки чоловіка (дружини) ), діти, діти чоловіка (дружини), у тому числі усиновлені)», – зазначила Безугла з приводу змін у мобілізації.

📗 t.me/dilova_odesa
📘 facebook.com/BusinessOdessa
📙 dilova.com.ua

Консультация специалиста

Календарь

Декабрь 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031